Mesébe, képeslapra, vágyálomba illő helyeket mutatunk, ahol egy egészen más világ fogadja az utazót, ahol a nyugalom és a békesség a két legfontosabb hívószó, és ahol az idill már-már giccsbe hajlik. Ezek a kontinens legszebb kistelepülései.
Íme mindjárt a három legbájosabb német falu
Tangermünde igen régi település, kastélyának nevét már 1009-ben megemlítették. Tulajdonképpen a városka báját is ez az idillikus, középkori hangulat adja. A lakosainak száma körülbelül tízezer fő, a Travelbook beszámolója alapján pedig igen büszke emberekről van szó, akik kötődnek a városhoz, és soha nem felejtik el, honnan származnak.
Ha turistaként érkezik valaki, mindenképpen érdemes sétálnia egyet a meghitt óvárosban, majd megtekinteni IV. Károly várának fennmaradt részeit, a belváros régi épületei közül a gótikus stílusban épült Városházát, a kéttornyú István-székesegyházat, és a 12. századból megmaradt kilátótornyot.
A Travelbook vonatozó listáján ezüstérmes lett Rothenburg ob der Tauber, amelynek várfallal körülölelt óvárosa szintén középkori pompájában díszeleg. Sokak szerint ez a település tekinthető a középkori német városkák prototípusának, főterén fantasztikus sörözőket, éttermeket, pici üzleteket találhatunk. A harmadik helyezett Dinkelsbühl, amely – az előbb említett Rothenburggal együtt – része a Romantikus Út (németül Romantische Straße) néven ismert témaútvonal északi felén fekvő három leghíresebb történelmi városnak. Ha a teljes rangsor érdekel, erre tessék tovább:
Mesehelyek a hegyekben
A franciaországi Èze sokkal inkább visszaadja azt az érzést, amiért a dél-franciaországi partszakasz népszerűvé vált egykor, mint a szomszédos nagyvárosok, Nizza és Monte Carlo.
A 12. századi kastély romjai, a botanikus kert már önmagában is káprázatos Ezében.
A svájci Wengen téli időszakban felkapott a falu, akár tízezer ember is megfordul ott ilyenkor, a nyári turistaszezonban pedig ennek a fele. A falun belül elektromos járművek szállítanak, az odajutást pedig a sűrű vonatjáratok teszik lehetővé. Csúcsidőben a vonatok közvetlenül egymás után haladnak.
Saját honlapja egyenesen a felkapott brit üdülőkörzet, Cornwall ékköveként aposztrofálja a kis angliai halászfalut, Polperrót. A település óvja a középkori hangulatot, autóval nem is lehet behajtani, ezért a látogatók órákon át nyugodtan sétálhatnak a kanyargós utcákban vagy a tengerparton.
Olaszország lelkisége Toszkánától Szicíliáig
A romantikus szicíliai tengerparti helyszínektől kezdve a képeslapra kívánkozó toszkán falvakig szívesen bejárnánk mindet, hiszen ezekben a kisvárosokban lakozik Olaszország valódi lelkisége. Ráadásul az alábbi listán szereplő települések többsége nincs is túl messzire egy-egy nagyobb várostól, szóval egy laza egynapos kiruccanással felfedezhetőek.
A Tirrén-tengerre néző két szikla között megbújó aprócska, festői falu nyugodt szívvel nevezhető az Amalfi-part ékszeres dobozának, avagy rejtett kincsének. A legtöbben elsuhannak Atrani mellett a környékben található nagyobb városok – például Positano vagy Sorrento – felé menet, de éppen ettől válik érintetlenné és romantikussá.
Ennek köszönhetően másoktól zavartalanul fedezhetjük fel a csodaszép templomait, tereit, és a friss tenger gyümölcseitől, illetve füstölt mozarellától illatozó étkezőhelyeit.
Mivel Castelluccio meredek hegycsúcsok között helyezkedik el – nagyjából 1500 méterrel a tengerszint felett –, nem könnyű megközelíteni, de minden bizonnyal megéri. Az egész biztos, hogy az Appenninek legmagasabban elhelyezkedő településéről van szó, de akkor sem tévedhetünk nagyot, ha azt mondjuk, a legszebb is egyben.
A falucskát egyik oldalról hófödte hegycsúcsok határolják, másik oldalról pedig termékeny síkságok, melyeket tavasszal piros pipacsok, lila ibolyák és sárga repcefélék tarkítanak. Éppen ezért érdemes május végére, június elejére időzíteni a látogatást, hiszen akkor nyújtja a legcsodálatosabb látványt a vidék. A falu maga is igencsak elbűvölő igazi olaszos tereivel, és egyszerű, ám méltóságteljes templomával.
Monte Isola az azonos nevű szigetecskén található, ami Olaszország egyik legszebb tavának, az Iseói-tónak közepén fekszik. Ahhoz, hogy eljussunk oda, nagyjából másfél órát kell autózni Milánóból, aztán pedig húsz percet kompozni Iseo városkából indulva, de megéri a fáradalmakat.
A különleges településen kiváló trattoriák és tóparti kávézók várnak, ahol a napi koffeindózis mellett ücsörögve a világ minden szépségét és békességét magunkba szippanthatjuk.
(Fotók: Getty Images)
Rothenburg ob der Tauber | Svájc | Eze | olaszország | Atrani
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!