Nagy-Britanniában több mint négy évtizede nem mértek ilyen élelmiszer-drágulást, az infláció ráadásul a kormány által korábban vártnál sokkal makacsabb, és nehéz letörni.
Ezért a kormány tárgyalást kezdett a szupermarket-hálózatokkal arról, hogy hogyan lehetne egyes alapvető élelmiszerek árát korlátozni. Mint hangsúlyozzák, nem terveznek kötelező érvényű árplafont bevezetni, azt szeretnék, ha a boltok önkéntes alapon döntetnének a drágulás megállításáról.
A Downing Street egyik illetékese úgy fogalmazott: a szupermarketek nem dolgoznak nagy árrésekkel, de akkora a nyomás, hogy a kormány együttműködik az áruházakkal, és a fogyasztói árak csökkentésének minden lehetséges módjáról tárgyalnak.
A brit statisztikai hivatal (ONS) legfrissebb adatai szerint a fogyasztói árak Nagy-Britanniában átlagosan 8,7 százalékkal voltak magasabbak áprilisban, mint egy évvel korábban,
de az élelmiszerárak inflációja még mindig kétszámjegyű: tavaly áprilistól idén áprilisig átlagosan 19,1 százalék.
Legutóbb 1977 augusztusában volt a mostaninál gyorsabb az élelmiszer-árinfláció Nagy-Britanniában: akkor 21,9 százalékkal voltak magasabbak az élelmiszerárak, mint egy évvel korábban.
Nagy-Britanniában már korábban is vezettek be korlátozásokat, az infláció pedig az euróövezetet sem kerülte el: ez a három dolog dobta meg a leginkább a drágulást.
(Forrás: MTI, képek: Getty Images)
ársapka | infláció | Nagy-Britannia | élelmiszerár | élelmiszer
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!