Las Vegasban kapható a világ legdrágább hamburgere, ami a bor miatt kerül ilyen sokba

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Mennyi lehet az a maximális összeg, amennyit hajlandóak lennénk fizetni egy hamburgerért? Nyilván sok mindentől függ, de öt-hatezer forintot könnyedén otthagyhatunk egy jobb étteremben felszolgált fogásért. A világ legdrágább hamburgere is nagyjából ennyibe kerül, csak épp forint helyett dollárban.

Ha szeretnénk megkóstolni a minden ízében különleges falatot, akkor Las Vegasba, közelebbről a Mandalay Bay Casinóba kell utaznunk érte. Ott a neves francia séf, Hubert Keller által irányított Fleur étteremben kérhetjük ki a hasonló nevet (FleurBurger 5000) viselő burgert, amely mi másból is készülhetne, mint a jelenleg kapható legdrágább marhahúsból, a wagyuból.

A wagyu marhák azért számítanak egyedinek, mert az évek során az igavonáshoz szükséges energiát zsírtartalék formájában egyenletesen tudták elraktározni izomrostjaikban, eme képességüknek köszönhetően lett szinte művészien márványozott húsuk.

A Fleur de Lys, magyarul Liliom névre keresztelt hamburgerben a mákkal hintett bucik közé a húspogácsán kívül libamájat, fekete szarvasgombát, zöldségeket és egy titkos összetevőjű szószt pakolnak még.

Hogy teljes legyen az élmény, a hamburgert 1995-ös Chateu Petrus borral lehet leöblíteni. Az italt szintén műfaja legdrágábbjai között jegyzik, ezért kerül a kevéske sült krumplival és gombával kiegészített menü ötezer dollárba.

A hamburger mellett nagyrészt francia ételeket találunk az egyébként nem a legdrágább éttermek közé sorolt Fleurben, ahol a bisztrójellegű konyhában többek között klasszikus hagymalevest, kakast borban vagy francia steaket is kérhetünk, ha beérjük kevesebbel.

Ez is érdekelhet:
Valószínűleg a világ legdrágább teáját lehet kapni a Buckingham Palotával szemben

Ha egy egész kancsónyit rendelünk belőle, azért ötszáz fontot kell fizetünk.

(Fotók: Getty Images)

fleur burger | marha | wagyu | Chateau Petrus | világ | legdrágább

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom