És még szivarozni is lehetett!
A United Airlines által az Egyesült Államokban üzemeltetett járatok utasai rendesen kiélvezhették a szivarokat és a steakvacsorákat, miközben gyerekek és nők nem léphettek a fedélzetre. Ez volt a The Chicago Executive, amit A Club in the Sky for Men Only (Klub az égben csak férfiaknak) néven emlegettek.
A gép mindig délután 5 órakor szállt fel New Yorkból, a Chicagóba tartó útja alig több mint három órát vett igénybe. Először 1953-ban gurult ki a kifutópályára, és a két város között ingázó üzletembereket célozta meg.
A kizárólag férfi utasok íróasztalt is használhattak a fedélzeten a munkavégzéshez, valamint papucsot és korlátlan mennyiségű szivart is kaptak. A személyzet kizárólag nőkből állt.
Ezek a dolgok ma már finoman szólva sem állnák meg a helyüket, de az 1953-as debütáláskor elég jellemzőek voltak az akkori világra.
A United szóvivője így mutatta be a szolgáltatást: „Amit mi adunk a férfiaknak, az egy lehetőség, hogy elszakadjanak a nőktől. Amint egy férfi beszáll a repülőgépbe, leveheti a kabátját és a mellényét, ha akarja. Adunk neki egy pár papucsot is, hogy a cipőjét is levehesse, és tényleg pihenhessen. Az utas rágyújthat egy szivarra vagy a pipájára, ha szeretne. Más járatokon ezt nem teheti meg. Sok nő tiltakozik az ellen, hogy egy pipázó férfi mellett üljön, de persze sok férfi is. Hadd utazzanak hát azok a férfiak a nőkkel!”
Egy utas később, 1970-ben a New York Timesnak más aspektust is kiemelt: „Nem azért vagyunk itt, mert nincsenek nők, hanem azért, mert nincsenek visító gyerekek. Ebből van már elég otthon.”
A járatok végül 17 évig üzemeltek, de 1970-ben a National Organization for Women többszöri demonstrációja után megszüntették őket. A NOW néven ismert tiltakozó csoport a United Airlines chicagói központja előtt tüntetett, bár a légitársaság szerint inkább a csökkenő jegyeladások jelentették a járatok bezárásának okát.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images, illusztrációk)
repülés | usa | járat | szivar | United Airlines | kizárólag
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!