Ilyen volt annak idején repülni egy olyan járaton, melyen csak férfiak utazhattak

És még szivarozni is lehetett!

A United Airlines által az Egyesült Államokban üzemeltetett járatok utasai rendesen kiélvezhették a szivarokat és a steakvacsorákat, miközben gyerekek és nők nem léphettek a fedélzetre. Ez volt a The Chicago Executive, amit A Club in the Sky for Men Only (Klub az égben csak férfiaknak) néven emlegettek.

A gép mindig délután 5 órakor szállt fel New Yorkból, a Chicagóba tartó útja alig több mint három órát vett igénybe. Először 1953-ban gurult ki a kifutópályára, és a két város között ingázó üzletembereket célozta meg.

A kizárólag férfi utasok íróasztalt is használhattak a fedélzeten a munkavégzéshez, valamint papucsot és korlátlan mennyiségű szivart is kaptak. A személyzet kizárólag nőkből állt.

Ezek a dolgok ma már finoman szólva sem állnák meg a helyüket, de az 1953-as debütáláskor elég jellemzőek voltak az akkori világra.

A United szóvivője így mutatta be a szolgáltatást: „Amit mi adunk a férfiaknak, az egy lehetőség, hogy elszakadjanak a nőktől. Amint egy férfi beszáll a repülőgépbe, leveheti a kabátját és a mellényét, ha akarja. Adunk neki egy pár papucsot is, hogy a cipőjét is levehesse, és tényleg pihenhessen. Az utas rágyújthat egy szivarra vagy a pipájára, ha szeretne. Más járatokon ezt nem teheti meg. Sok nő tiltakozik az ellen, hogy egy pipázó férfi mellett üljön, de persze sok férfi is. Hadd utazzanak hát azok a férfiak a nőkkel!”

Egy utas később, 1970-ben a New York Timesnak más aspektust is kiemelt: „Nem azért vagyunk itt, mert nincsenek nők, hanem azért, mert nincsenek visító gyerekek. Ebből van már elég otthon.”

A járatok végül 17 évig üzemeltek, de 1970-ben a National Organization for Women többszöri demonstrációja után megszüntették őket. A NOW néven ismert tiltakozó csoport a United Airlines chicagói központja előtt tüntetett, bár a légitársaság szerint inkább a csökkenő jegyeladások jelentették a járatok bezárásának okát.

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images, illusztrációk)

new york | munka | usa | járat | chicago | repülő

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom