Kevés nyugtalanítóbb pillanat létezik a gépen annál, mint amikor nem sikerül időben elpakolni a csomagjaiadat és közben feltartod a sort. Egy tapasztalt légiutas-kísérő szerint néhány egyszerű előkészülettel mindez simán elkerülhető.
Kat Kalamani (@katkamalani) a TikTok-oldalán közzétett videójában osztotta meg hasznos tippjeit.
A legtöbb légitársaság lehetővé teszi, hogy az utasok egy teljes méretű kézipoggyászt és egy személyes tárgyat díjmentesen felvigyenek a fedélzetre, így megúszhatják a feladott poggyászok pluszköltségét. Sokan ezért alaposan telepakolják a csomagjukat, aminek a fej feletti szekrényekbe történő bepréselése aztán nehézségekbe ütközhet.
Kat Kamalani kezdésként az előre tervezést javasolja. Első számú szabálya: „ha nem tudod felemelni, ne vidd magaddal”.
– Utazás előtt még otthon próbáld meg a bepakolt kézipoggyászt a fejed fölé emelni. Ha nem sikerül, vegyél ki belőle néhány dolgot! Ezzel nem csupán a fedélzeti kellemetlenségeket úszhatod meg, hanem betartod a légitársaság előírását is, amiben egyébként le van írva, hogy „a kézipoggyászt magadnak kell tudni berakni a fej feletti tárolórekeszekbe” – mondja.
Érdemes egy gyors pillantást vetni a tárolók belsejére, merthogy a legtöbb gépen kis matricák magyarázzák el, hogyan kell helyesen – vízszintesen vagy függőlegesen – bepakolni a csomagot a rekeszbe. Ezzel rengeteg időt spórolhatsz meg, és sokkal könnyebb a dolgod.
Szakértők szerint a először mindig a bőröndöknek kell a helyükre kerülniük, aztán jönnek a kabátok (a táska tetejére), végül pedig a kisebb táskák az ülés alá.
Bár nyilvánvalónak tűnhet, de Kat Kamalani megjegyezte, hogy a segítségkérés a legjobb módja annak, hogy gyorsan leüljünk a helyünkre.
– Mindenki azt hiszi, hogy a légiutas-kísérő dolga, hogy felrakja az utasok csomagjait a tárolókba, de ez nem így van. Valójában a legtöbb légitársaság nem engedélyezi ezt a műveletet a sérülésveszély miatt. Segítséget persze lehet kérni, de azt senki ne várja el, hogy a személyzet egyedül felpakoljon mindent.
Nem vitás, a légiutas-kísérőknek nehéz dolguk van. Mindenben segítenek a fedélzeten az italok és ételek felszolgálásától kezdve az ideges utasok megnyugtatásáig, plusz vészhelyzetben megmenthetik az életünket. Más szóval, tudnak egy-két kulisszatitkot – és ez magában foglalja azt is, hogy mi az, amit soha, de soha ne együnk vagy igyunk repülés közben.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
fedélzet | kellemetlen helyzet | repülés | poggyász | repülő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!