Akár többnapos ünnepre, akár egy hosszú hétvégére ütemezzük a pihenésünket, általában úgy vagyunk vele, ki kell használnunk a szabadságunk minden egyes napját és igyekszünk addig kitolni az ottlétet, ameddig csak lehet. Azonban egy korábbra időzített hazautazás jobb opciónak tűnik.
Először is, vessünk egy pillantást az adatokra. Az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal (TSA) szerint például a hálaadás utáni vasárnap volt az év legforgalmasabb napja, amikor is az amerikai repülőtereken egyetlen nap alatt 3,087 millió embert ellenőriztek.
Sokaknak ez nem jelent problémát, ellenben tény: a zsúfolt repülőterek hosszabb várakozási időt emésztenek fel a biztonsági ellenőrzésnél, többen tolonganak az éttermekben és a bárokban, valamint – nemzetközi járatok esetén – a vámvizsgálatnál is nagyobb torlódások alakulnak ki.
Egy korábbi hazautazás viszont lehetőséget ad arra, hogy könnyebben kezeljük az esetleges fennakadásokat.
Például egy extra napot hagyva a munkába és a hétköznapokba való visszatérésre több időnk lesz otthon alkalmazkodni, plusz kevesebb stresszel kell megbirkóznunk, ha a hazafelé tartó járat késik vagy ne adj' isten törlődik.
Ezen túlmenően a hangulatunkra is pozitív hatással van egy idő előtti hazajövetel. Könnyebben visszatérhetünk a megszokott életünkhöz és rutinunkhoz anélkül, hogy hirtelen szembesülnénk a valóság okozta „sokkal”. Például egy szombat esti megérkezésnél van idő kipakolni, pihenni, és aztán az egész vasárnapot rá lehet szánni felkészülésre, hogy simább legyen a becsekkolás a munka világába.
(Forrás: Thrillist, fotók: Getty Images)
előnyök | felkészülés | visszatérés | korábbi | hazaút
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!