Egyre több országba nem lehet utazni a koronavírus okozta félelem miatt

A koronavírus továbbra is megszabja, hová utazhatunk és hová nem: jó néhány ország kiterjeszti a légiközlekedéssel kapcsolatos korlátozásait, figyelmen kívül hagyva az Egészségügyi Világszervezet útmutatását (a WHO ellenzi, hogy az országok kereskedelmi és utazási tilalmakat vezessenek be Kínával szemben).

A Fülöp-szigetek (ahol a vírus első, Kínán kívüli halálos áldozatát azonosították) és Új-Zéland például már nem engedi be az országba a Kínából érkező utasokat. A tilalom két hétig lesz érvényben és azokra is vonatkozik, akik csupán átszállnának Kínában. Az adott országok állampolgárai, illetve a tartós időszakra tartózkodási engedéllyel rendelkezők és hozzátartozóik kivételt képeznek.

Hasonló szigorításokat vezetett be az Egyesült Államok, Ausztrália, Szingapúr, Izrael és Oroszország is. Dél-Korea pedig keddtől "csak" a kontinens bizonyos részéről érkező külföldieknek (akik az elmúlt két hétben jártak a kínai Hupej tartományban) tiltja meg a belépést.

Vietnam leállította a Kínába induló járatokat, Olaszország szintén nem engedi be a Kínából érkező gépeket. A Qatar Airways első közel-keleti légitársaságként felfüggesztette a kínai járatait.

Hongkongban orvosok ezrei kezdenek ötnapos sztrájkba, miután a kormány megtagadta azon kérésüket, hogy a hatóságok vezessenek be határzárat Kínával szemben. Vasárnapi összesítések szerint Kínában 14 ezer ember fertőződött meg az elsősorban cseppfertőzéssel terjedő koronavírussal, és háromszáznál is többen meghaltak már. A tüdőgyulladást okozó járvány miatt a WHO globális egészségügyi vészhelyzetet hirdetett ki.

Korábban megírtuk, hogy a Vuhanból induló vírus hogyan alakította át az utazási lehetőségeket, illetve azt is, milyen példátlan lépéseket tett Kína a továbbterjedés megakadályozása érdekében. A légitársaságok többsége pedig szokatlan intézkedéseket vezetett be.

Ez is érdekelhet:

Ott is kárt okoz a koronavírus, ahol elsőre nem is gondolnánk

Ázsiában nem csupán maga a vírus jóval közelebbi fenyegetés, hanem annak hatása is: sok ország fél, hogy a kínai turisták hiányával egyes országokban a SARS-vírus óta nem látott idegenforgalmi mélyrepülés jön. Nem is alaptalanul.

(Fotók: Unsplash)

korlátozások | járat | vuhan | repülő | utazás

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom