De mutatjuk azokat is, ahol igen.
Egy újonnan készült felmérés 209 várost rangsorolt a világ minden tájáról, hogy megállapítsa, melyek a legköltségesebb helyek a külföldi munkavállalók számára.
A kutatást készítő Mercer vagyonkezelő cég az elemzés során figyelembe vette az egyes városokban elérhető lakhatási lehetőségeket, a tömegközlekedési díjakat, az egészségügyi ellátást, valamint a ruházkodástól kezdve a szabadidős tevékenységek költségéig szinte mindent.
A tavalyi összeállítás óta nem sok mozgás történt a top 10-ben, bár azért akadtak meglepetések. Hongkong például elvesztette első helyét, Tokió pedig valamivel hátrébb került a rangsorban és az első három helyezett kiléte is változott.
A harmadik helyen a libanoni Bejrút található, amely negyvenkét helyet kúszott fel a listán. Mindez az elmúlt évek politikai zűrzavarainak egyenes következménye, ami felerősítette a gazdasági problémákat, és rekordmagas inflációt okozott.
Másodikként Hongkong végzett, köszönhetően elsősorban a hírhedten magas lakásbérleti díjaknak és a nagy népsűrűségnek, valamint a hónapokig tartó tiltakozásoknak, melyek negatív hatást mértek a gazdaságra.
A legrosszabb a helyzet a türkmenisztáni Asgabat városában van, ami a legdrágább hely világon a külföldi munkavállalók számára. A város némileg rendhagyónak számít a top 10 többi helyezettjéhez képest, mivel nem annyira jelentős globális üzleti központként ismert, mint mondjuk Hongkong, Tokió, Zürich vagy Szingapúr, amelyek szintén a lista élmezőnyében szerepelnek. Ennek fő okaként a jelenleg is tartó pénzügyi válságot említik, amely élelmiszerhiányt és hiperinflációt okozott.
Hová ajánlott költözni?
Az összeállítás szerint leginkább a kirgizisztáni Biskekben érdemes új életet kezdeni, ahol a legkisebb költségekkel lehet számolni, de nem szalad el a pénz Tbilisziben, Tuniszban és Brazíliavárosban sem.
A nagy nevek közül New York a 14., London a 18. helyen végzett – mindkét nagyváros a magas bérleti díjairól, az élelmiszerek és egyéb alaptermékek drágulásáról vált ismertté mostanában, no meg persze arról, hogy magukhoz vonzzák a világ legnagyobb vállalatait. Az ausztráliai Sydney harmincöt helyet javítva 31. lett, Párizs a 33. helyen zárt, Dubaj a 42., Moszkva pedig a 62. helyen tanyázik.
Korábban megírtuk, hogy például a kiváló helyi gasztronómia, a színes kulturális élet és a festői szépségű tájak miatt miért tekintenek Georgiára a digitális nomádok Mekkájaként. Az ok azonban ennél sokrétűbb: minden adott ahhoz, hogy az online munkát végzők megtalálják ott a számításukat.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images, Pixabay)
legjobb | helyek | munkavállalás | városok | legrosszabb | külföldi
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!