Itt a magyarázat, miért ülnek alkalmanként a kezükre a légiutas-kísérők

Amennyiben ne adj' isten, baj történik, jól jön, ha felveszik ezt a pozíciót.

"Gondolkodtál már azon, hogy miért ül a légiutas-kísérő személyzet a kezén felszállás és leszállás közben?" – tette fel a kérdést Henny Lim, a Fülöp-szigeteki Cebu Pacific légitársaság légiutas-kísérője egy TikTok-posztban.

Ezt a testhelyzetet "merevítő pozíciónak" hívják, aminek első lépése a biztonsági öv becsatolását jelenti, aztán a felegyenesedés következik, miközben a kezeiken ülnek laza karokkal, a lábaik pedig laposan a földön vannak. Ezekben a pillanatokban egyébként újra átgondolják azt is, mit kell tenniük vész esetén.

Azért veszik fel ezt a pózt, hogy ha utóbbi bekövetkezik, csökkentsék a sérülés kockázatát.

"A cél az, hogy a testet merev pózban tartsuk, így ha egy nem várt vészhelyzetben bármilyen ütközés érné, kevésbé sérülne" – mondja a légikísérő.

"Ezáltal a test mozgása korlátozott marad, így kisebb a sérülés esélye, ha ütközés következne be" – folytatja, hozzátéve, hogy az utaskísérők nyilván nem maradnak végig a kezükön ülve, ha a levegőben valami baj történik és cselekedniük kell.

Az utazás, mint tudjuk, szélesebb látókört biztosít a világról, egyben alkalmazkodást is igényel. Utóbbi azt jelenti, hogy indulás előtt ajánlott utánanézni a helyi kulturális normáknak, az éttermi etikettnek és a nyelvnek. Az alábbi bosszantó szokásokat pedig mindenképp javasolt ejteni.

(Forrás: NY Post, fotók: Getty Images)

sérülés | repülés | leszállás | magyarázat | felszállás

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom