Sokan szeretjük a jó sört, és alighanem "még jobb íze van" az italnak, ha nem kell érte vaskos összegeket kicsengetni.
A Magnet Kitchens tanulmánya 190 várost vizsgált meg annak érdekében, hogy kiderítse, merrefelé kaphatók a világban a legolcsóbb üveges sörök.
Nos, az elemzés szerint Taranto, egy dél-olaszországi tengerparti város lett a győztes, ott egy üveg sört mindössze 65 penny-ért (kb. 300 forintért) már a kosárba lehet tenni.
A második helyen három német város végzett holtversenyben: Wuppertal, Bochum és Bochum-Hordel, ahol egy üveg sörért csupán 71 penny-t (330 forintot) kérnek, a harmadik helyen pedig a spanyolországi Zaragoza jön a maga 72 penny-jével.
Magát a rangsort egyébként teljes mértékben Spanyolország és Németország uralja, előbbi tucatnyi helyet foglal el a top 20-ban, utóbbi pedig négyet (igaz, mindet a top 10-ben).
Az élmezőny így fest:
- 1. Taranto, Olaszország
- 2. Wuppertal, Bochum és Bochum-Hordel, Németország
- 5. Zaragoza, Spanyolország
- 6. Wandsbek, Németország
- 7. Las Palmas de Gran Canaria, Spanyolország
- 8. Alicante és Gijon, Spanyolország
- 10. Bilbao, Spanyolország
Európában óriási különbségek vannak az éttermi árak között – egy tányér tapas Londonban például akár két spanyolországi fogásnak megfelelő összegbe is kerülhet. A FerryGoGo új tanulmánya éppen ezért ahhoz nyújt némi támpontot, hogy tudjunk előre tervezni, mert utánanézett, hogy a kontinens mely városaiban számít a legdrágábbnak egy éttermi vacsora.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
Európa | sör | lista | városok | legolcsóbb
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!