Világszerte rengeteg nyaralóhely mondható a tehetősek kedvelt célpontjának, gondoljunk csak a vadító Amalfi-partra vagy a szépséges Maldív-szigetekre, esetleg a mozgalmas Dubajra. De van egy sziget az Északi-tengeren, ami nem nagyon szokott szerepelni ilyen listákon.
A németországi Sylt az, amely régóta a luxusutazók és a VIP-k kedvenc helye.
Sylt Németország legnagyobb észak-fríz szigete, amely az Északi-tengeren, Schleswig-Holstein partjainál található. A szigetet az 1960-as években kapták fel, amikor party hotspotként egyre népszerűbb lett.
Miután a német playboy, Günter Sachs párszor elutazott oda és minden bizonnyal valamennyi alkalommal jól érezte magát, a világ minden tájáról elkezdtek özönleni a hírességek.
A sztárok – köztük Sachs akkori felesége, bizonyos Brigitte Bardot –, a vad éjszakai élet és az extravagáns életmód miatt szerették leginkább – és nyilván nem volt utolsó szempont Németország első meztelen strandja sem.
A sziget hamar a fényűzés és a gazdagság szimbólumává vált, egyben olyan menedéknek számított, ahol a hírességek zavartalanul élvezhették a hétköznapokat.
Sylt napjainkban is vonzza a hozzáértő turistákat tengerparti üdülőhelyeivel, ötcsillagos szállodáival és minőségi éttermeivel. Egyik leghíresebb luxusszállodája a tengerre néző Budersand Hotel, amely gyógyfürdővel, golfpályával és Michelin-csillagos étteremmel rendelkezik. A szigeten van egy két Michelin-csillagot kiérdemelt hely is; a Söl'ring Hofban a vendégek hat, hét vagy nyolcfogásos kóstolómenüt rendelhetnek, utóbbit 309 euróért.
A pazar szállodákon és éttermeken túl Sylt szélfútta szépségével és vadregényes tájaival is lazán el tud csábítani. A szigethez negyven kilométernyi strand tartozik, a "kniepsand" néven ismert ikonikus homokdűnéi pedig egészen festői hátteret biztosítanak a kellemes sétákhoz.
A szigetet az UNESCO által védett Watt-tenger veszi körül. Apály idején vezetett vályogtúrákat tartanak arrafelé, melyeken megfigyelhetjük az árapálymezők gazdag biológiai sokféleségét és egyedülálló ökoszisztémáját.
Bár Sylt egy sziget, mégis autóval és vonattal is könnyen megközelíthető. Egy gát köti össze a szárazfölddel, melyen a látogatók autóval közlekedhetnek, de alternatív megoldásként vonattal is el lehet jutni Westerland városába, sőt Syltnek még saját repülőtere is van!
Elképesztő új luxushotel nyílt a világ egyik legkülönlegesebb úti céljánál, a Tibeti-fennsík közelében. A Bill Bensley és Jason M. Friedman építész által megalkotott huszonkilenc lakosztályos szálloda Észak-Nepál elszigetelt vidékén nyújt felejthetetlen élményeket.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images)
gazdagok | Németország | sylt | luxus | nagy sztori
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!