Legalábbis ez derül ki a Private Jet Card Comparisons magánrepüléssel foglalkozó weboldal felméréséből.
A kutatásban olyanokat kérdeztek, aki nemrég tértek át a magánrepülésre. Ezeknek az utazóknak kilencvennégy százaléka mondta azt, hogy a továbbiakban is folytatni tervezi ezt a luxustevékenységet.
„Az utazók a saját bőrükön tapasztalták, hogy mennyi időt lehet megtakarítani a magánrepüléssel, például a kényelmesebb alternatív repülőterek használata során” – írta Doug Gollan, a weboldal főszerkesztője a felmérés eredményeinek kapcsán.
A válaszadók azonban azt is jelezték, hogy valószínűleg nem repülnek olyan gyakran magánrepülőkkel, mint azt korábban tették a hagyományos járatokkal.
A tavalyi ötvenhét százalékról idén negyven százalékra csökkent azoknak az aránya, akik továbbra is rendszeresen terveznek magánrepülővel közlekedni, viszont negyvenhárom százalékról ötvenöt százalékra emelkedett azoknak a száma, akik alkalmanként élnének ezzel a lehetőséggel.
Körülbelül mindössze hat százalék mondta azt, hogy a járvány végeztével nem repül többé magángéppel, igaz, tavaly még senki nem érezte azt, hogy le tudna mondani erről a kényelemről.
Ami a régi motorosokat, vagyis magánrepülősöket illeti, nekik hatvan százalékuk jelezte, hogy pont olyan gyakran tervez magánrepülni, mint a járvány előtt, míg huszonkilenc százalék még gyakrabban.
A felmérésben résztvevők több mint fele fontolgatja, hogy céget vált, hatvankét százalékuk a növekvő költségek miatt elégedetlen. A felmérés szerint a kártyát vagy tagságot vásárló utasok átlagos befizetései 2022-re közel harminchat százalékkal nőttek, a 2021-es 213 253 dollárról 289 398 dollárra. Ugyanakkor a több mint négyszázezer dollárt költők száma több mint kétszeresére nőtt ez idő alatt: nyolc és fél százalékról 18,2 százalékra.
A válaszadók csaknem egyharmada a járatok késését, módosítását és törlését jelölte meg okként, amiért a magánrepüléshez folyamodott. A felmérés szerint ezek az incidensek több mint kétszer olyan gyakran fordultak elő idén, mint tavaly, és elsősorban ez vezetett a „magánrepülő-mániához”, de többen panaszkodtak arra is, hogy kevesebb extra juttatást kaptak a pénzükért.
A magánrepülő klímavédelmi szempontból nem a legszerencsésebb választás. A világ második leggazdagabb embere megtapasztalhatta azt, hogy milyen, ha klímavédők erednek a nyomába.
(Forrás: CNBC, képek: Getty Images)
statisztika | magánrepülés | repülés | magánrepülő
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!