Tele az Instagram tehetséges és ismert, vagy kvázi ismeretlen itthoni fotóssal, akik a Gemenci erdőtől a havas svájci Alpokig igyekeznek megkapó pillanatokat rögzíteni, és azokat meg is osztják velünk. Összegyűjtöttünk tíz olyan profilt, melyekre dobálhatjuk a szívecskéket.
Csillag Ádám
Nem keverendő össze a hasonló nevű filmrendezővel, bár Ádám a fotó mellett a videózásban is erős.
Képei főként egy épületek és tájképek alkotta letisztult világba rántanak be. Szereti magasból fotózni Budapestet, de úgy hozza a sors, akár a víz vagy a föld alá is lemerészkedik.
Mogyorósy Márton
Épület- és városfotózásban mozog a budapesti bázisú Mogyorósy Márton.
la defenseAhogy az Instagram-profiljából egyből kitűnik, igazi építészet-fanatikus, függőségét elsősorban alulról vagy felülről fotózott fővárosi lépcsőházakban éli ki. Mi pedig nem győzzük lájkolni a furmányos kompozíciókat.
Hegyi Benjámin
Egészen biztosan a legfiatalabb magyar Insta-huszárok között van a mindössze tizenöt éves Benjámin, aki téli tájképekre szakosodva máris összerántott több mint hatezer követőt.
Az oldalát görgetve olyan érzésünk támad, mintha egy vastag filctollal kifestett színezőfüzetet lapozgatnánk. A téli tájakat ábrázoló fotóiból pedig bármikor készíthetnénk képeslapot.
Oláh András
András szabadidejében a természetet, azonbelül is a Gemenci erdőt járja, ami szinte második otthonának számít.
Insta-fiókja csakúgy árasztja magából a nyugalmat, ugyanakkor meghozza a kedvet egy kellemes kiránduláshoz. Ismer minden fűszálat, és a jelek szerint jó barátságban van a helyi szarvasokkal, őzekkel és vaddisznókkal, akik szívesen állnak modellt neki.
Födemesi Attila
Nem a követői számának mániákus növelésére hajt az informatikusként dolgozó, fényképészetért rajongó Attila, aki 2003 óta veszi komolyan a fényképezést.
A témákat tekintve nagykanállal merít mindenből, és a kedvencei mellett az is látszik, hogy a portré- és tájfotó irányban is bátran elmehet, bár mostanra rájött, hogy a street- és a makrófotózás az igazi világa.
Oláh Dániel
Dániel a portréktól kezdve a tájképeken át az épületekig mindenevőnek számít, de főleg a fővárosi hidakat igyekszik szokatlan szögekből megörökíteni.
Hitvallása megegyezik egy Henri Cartier-Bresson idézetben olvasható részlettel, mely szerint …a fényképezés egyfajta kiáltás, de nem azért, hogy eredetiséget bizonyítsunk. A fényképezés az élet egyik formája.
Hlinka Zsolt
Várostémában otthon lévők bizonyára találkoztak már a képeivel. Zsolt minden kompozícióban megszállottan keresi a geometriát és a szimmetriát, amiket leginkább építészeti formákban talál meg.
Nemzetközi építészettel foglalkozó honlapokon is megjelenő döbbenetesen látványos képei az általa látott valóságot mutatják be, az épületek egyedi karaktereit próbálja visszaadni. Az utolsókig elmegy egy-egy tökéletes városi hangulatért és fényért, miközben pillanatokat gyűjt.
Gáti Kornél
Ha van a szocreál-brutalista építészetnek fotóspápája, akkor az biztosan ő, ugyanis a feedje a csupaszra tisztított Balaton-környéki szocreál építészet walhallája.
Több kiállítást is rendeztek a fotóiból, karrierje egyik csúcspontjának pedig az számított, hogy a dalai láma 2010-es budapesti látogatásának ő volt a hivatalos fotósa.
Szakadáti Olivér
Igazi világjáró fotográfus, aki Svájctól kezdve Rómán át az Egyesült Államokig sok helyen megfordult már, nem egyszer életvitelszerűen. Most éppen itthon tartózkodik.
Festményszerű tájképei egy hegyek és sziklák alkotta fantázivilágba repítenek, melyek közül némelyik olyan, mintha egy Trónok harca-epizód képzeletbeli helyszínén lett volna lőve.
Varga Zsombor
A krézi srác szintén bejárta már a nagyvilág izgalmasabb pontjait, utazásainak pedig nem csak képekben, hanem blogbejegyzésekben is emléket állított.
Témáit tekintve a város és az elhagyatottság gyakran visszatérő momentumok. Mint ahogy egyik pillanatban a rendezetlenség és a káosz, a másikban a hűvös nyugalom is uralkodhat.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: unsplash.com)
gáti kornél | mogyorósy márton | fotós | instagram | oláh andrás | hlinka zsolt
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!