Bizonyos országokban, helyszíneken és élethelyzetekben még mindig szükséges lehet.
A legtöbb országban már nincs előírt maszkviselési kötelezettség a közterületeken, de egyes városok helyspecifikus maszkszabályokat vezettek be, amelyek a vendégekre és a helyiekre egyaránt vonatkoznak. Ilyenek a tömegközlekedési eszközök és repülőterek, valamint a kulturális indtézmények, például múzeumok és színházak.
Bár az Egyesült Államokban és az EU-ban már nem írják elő a tömegközlekedési eszközökön a maszkhasználatot, sok országban még mindig kötelező, beleértve a repülőjáratokat is.
Számos népszerű európai célállomásra, többek között Ausztriába, Németországba, Olaszországba, Portugáliába és Spanyolországba közlekedő járatokon továbbra is kötelező maszkot viselni. Görögországban a taxikban és néhány más tömegközlekedési eszközön, köztük a kompokon is elő van írva, ám a repülőgépeken, a vonatokon és a buszokon nincs. Kanadában, Ausztráliában és Új-Zélandon a repülőtéren is kell maszkot viselni, ugyanez az előírás Mexikóban és Costa Ricán.
Néhány nagyvárosra külön szabályok vonatkoznak, New York-ban például a metrón, az elővárosi vonatokon, a buszokon, a taxikban, az Uber és a Lyfts autóiban, valamint a város két repülőterén – John F. Kennedy Nemzetközi Repülőtér (JFK) és LaGuardia Repülőtér (LGA) – is kötelező maszkot hordani, és hasonló a helyzet Los Angelesben is.
Jó pár ismert kulturális intézmény egyedi maszkmandátumot vezetett be. New Yorknál maradva ilyen az Amerikai Természettudományi Múzeum, a Metropolitan Művészeti Múzeum, és a Guggenheim Múzeum. Mások, mint mondjuk a Seattle-i Művészeti Múzeum, csak havonta egy órán át kérik a művészetre vágyó látogatóktól a maszk viselését.
Manhattanben e hónap végéig van érvényben maszkkötelezettség a Broadwayen, aztán a hatóságok döntenek arról, hogy folytatják-e, vagy teljesen feloldják. Olaszországban legalább június közepéig kötelező a maszk viselése bizonyos beltéri helyiségekben, beleértve a színházakat, mozikat, koncerttermeket és sportlétesítményeket.
Eközben egy friss kutatás azt vizsgálta, melyek azok a városok, ahol az igazán jó időjárás a kedvező árakkal találkozik. A ParkSleepFly repülőtéri szállásadó cég munkatársai megvizsgálták azokat a városokat, ahol a napsütés, szinte teljes biztonsággal garantált. A napsütéses órák számát pedig a kétágyas szállodai szoba éjszakánkénti átlagos árával vetették össze így
(Forrás: The Points Guy, fotók: Getty Images)
előírás | intézmény | tömegközlekedés | new york | külföld | utazás
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!