Csak egyszer kell felvenni egy nekünk varrt öltönyt, és örökre elfelejtjük az üzleteket

Unalmas közhely, hogy az alvás–munka–család háromszög uralta felgyorsult világunkban valamennyi ellopott pillanatért hálásnak kell lennünk, de most tényleg lassítsunk egy kicsit, és adjunk pár percet egy olyan témának, ami egyrészt megnyugtat, másrészt tanulhatunk belőle.

Itt van William Gilchrist, a híres-neves férfidivat-márka, az Oliver Spencer kreatív tanácsadója, és többek között a The Rolling Stones stylistja, aki most elmeséli, miért jó méret után készült öltönybe belebújni.

A londoni bázisú Gilchrist korábban Milánó és New York előkelő divatmagazinjaiban mondta meg Carrie Bradshaw-szerűen a tutit, úgyhogy mindenképp érdemes odafigyelni a szavaira.

Gilchrist általában nagykanállal merít a londoni életből. Egy átlagos napon nem tudja megmondani előre, mi fog történni vele: előfordulhat, hogy egy fotózáson köt ki, mint ahogy a Soho valamelyik bárpultját is támaszthatja, miközben egy dizájnerrel beszélget. Vagy magával Oliver Spencerrel, akivel igen szoros kapcsolatot ápol.

Amikor éppen ezek közül egyik sem foglalja le, akkor betér kedvenc szabójához, hogy semmi mást se csináljon, csak élvezze az öltönykészítés minden pillanatát a méretvételtől kezdve a próbákon át a tükör előtt pózolásig.

Gilchrist ahhoz a Richard Andersonhoz jár, akit a Mayfair magazin a közelmúltban a szakma legjobbjának választott.

Azt mondja, a város legkedvesebb fickói között ilyenkor otthon érzi magát. – "Mindig is vonzott a minőség és a kézzel eszkábált dolgok, nincs ez másképp egy öltöny esetében sem. A boltban kapható darabok csak egy pillanatra tűnnek úgy, mintha személyesen neked készítették volna őket. Ha csupán egyszer, egy alkalommal viselsz egy tényleg rád szabottat, azonnal érzed a különbséget. Ha anyagot keresel, mindig hallgass a szabóra, mert ő pontosan tudja, milyen kell.

A kézzel készült öltönyök titka a rejtett összetevőkön múlik. El sem tudjuk képzelni, milyen bonyolult folyamat egy jól szabott öltöny legyártása: az anyagválasztástól kezdve a szabáson át a próbákig nagyon hosszú az út, míg minden össze nem áll, és aztán tökéletesen passzol rád."

De megéri.

Ez is érdekelhet:

Így lett a mellény kötelező ruhadarab és háromszázötven éve hódító divat

II. Károly királynak köszönhetően került be a férfiak mindennapi ruhatárába, és a 21. században is hódít.

(Fotó: Unsplash)

William Gilchrist | Oliver Spencer | Richard Anderson | öltöny | london

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom