Liftezni és túrázni kell érte, de alighanem megéri.
A Niagara-vízesés régóta az Egyesült Államok és Kanada egyik legikonikusabb helye.
A vízesésnek ettől a hónaptól van egy új látványossága, amelyet a turisták eddig még soha sem láthattak: júliustól ugyanis kibővített vendégélménnyel nyit a Niagara Parks Power Station alagútja.
Ahogyan a helyszín és a név is sugallja, egykoron ez egy áramfejlesztő részeként működött; az alagutat használták fel ahhoz, hogy víz visszakerüljön a Niagara folyóba. Most pedig már bárki számára elérhető.
Az alagút-élmény úgy kezdődik, hogy egy üveggel zárt liftben leereszkedünk a generátorcsarnokba. Ezután egy kb. hétszáz méter hosszú úton kell végigsétálni az alagút végén lévő lámpához. Ott található egy folyóra néző új kilátó, ami olyan panorámát nyújt a Niagara-vízesésre és az alsó Niagara-szurdokra, melyet korábban senki sem csodálhatott meg.
"Az alagút megnyitásával hivatalosan is befejeződik az a rendkívüli transzformáció, amely az elmúlt két évben zajlott az erőmű helyreállítása és egyedülálló attrakcióvá alakítása érdekében" – mondta April Jeffs, a Niagara Parks elnöke. "Mérföldkőnek mondható eredmény, amely a globális közönség érdeklődését és rajongását keltette és kelti fel, miközben megőrzi az örökséget jelentő épületetet a jövő generációi számára".
Ahhoz, hogy a látványosságot megnézzük, mindössze egy normál belépőjegy megvásárlására van szükség (ami felnőtteknek huszonnyolc dollárba, azaz kb. tízezer forintba kerül) a Niagara Parks Power Stationbe. További információ a Niagara Parks honlapján található.
Van valami földöntúli szépség a vízesésekben. Óriási erejükkel, monumentális méretükkel, lenyűgöző természeti környezetükkel inspirálni tudnak bennünket. Ha pedig Európáról van szó, büszkén mondhatjuk, hogy nincs hiány belőlük, hiszen a hatalmas skandináv zuhatagokon át a mediterrán vízesésekig bőven van lehetőségünk felkeresni őket.
(Forrás: Matadornetwork, fotók: Unsplash, Getty Images)
alagút | Niagara vízesés | kanada | usa | látványosság
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!