2018 tavaszán jártunk először az apró, hevesi faluban, hogy kipróbáljuk az akkor néhány hónapja nyílt luxusfaházakat. A sok-sok külföldi inspiráció hatására megszülető házak azóta is hónapokra előre foglaltak, pedig az indulás óta három új lombház épült, közülük kettő merőben más tervek alapján. Kipróbáltuk, milyen a kényeztető pihenés a tizenöt méter magas kilátótornyokban.
Korábban már elmeséltük, miért esett a választás Noszvajra: az Egerhez közeli település a Bükk szívcsakrája, ahol több elismert borászat és vendéglátóhely – mint Csernus Imre Csendülője vagy a glampingbajnok Nomád Hotel – már kitaposta az utat. Miközben a nyár tele programokkal a környéken, a tél csendes és nyugodt, de épp ez adja az esszenciáját. A Treehousesba mindenki pihenni érkezik, kiszakadni kicsit a nagyvárosi rohanásból.
A Treehouses első faházai rövid idő alatt igazolták, hatalmas igény van itthon is különleges szálláshelyekre, még ha a Síkfőkúti-tó partjára épített kabinok a tömegük miatt nem is lettek klasszikus lombházak. A tulajdonosok számára már csak ezért sem volt kérdés, hogy továbbviszik a koncepciót. A végeredmény még merészebb lett, mint az első etapban, hiszen az új kilátótornyok váza ugyan fa, mégis, szinte a teljes épületet üveggel borították be. Így intimitásból kevesebbet, gyönyörű kilátásból és természetközeli hangulatból viszont jóval többet kap a vendég.
Bár Péter és Viktor azt hitték, az első ütemben felhúzott négy ház közel egyéves kivitelezése nagy falat volt, a két torony teljesen átírta a "nehéz" és "kihívásokkal teli" kifejezések jelentését a saját szótárukban. A kívülről egyszerűnek tűnő épület kivitelezése nagyon is bonyolult volt, főleg, hogy a domboldalba épített házakhoz a gerendákat egyesével, kézzel lehetett csak felhordani, ahogy a hatalmas üveglapokat is, amelyeknek csak az éves biztosítása hét számjegyű összeg. Az iszonyatos szakemberhiány tovább rontott a helyzeten, körülbelül fél év csúszást és rengeteg plusz költséget eredményezve.
A végeredményt látva már nem kérdés, hogy ezzel együtt is megérte. A két kilátótorony lényegében két ötszintes luxuskabin lett, amelyeknek legalsó szintjén infraszauna és pihenőrész, első szintjén konyhát és étkezőt, második szintjén hálószobát, harmadik szintjén fürdőszobát és vécét, külső két szintjén pedig napozóteraszt és jakuzziterasz alakítottak ki.
A váz és a belső burkolatok most is fenyőből készültek, a faház minden egyes emeletén visszaköszön a gondos tervezés, amiben az egri Arkt Építész Stúdiónak most is komoly szerepe volt.
A picike terekből mindenhol előnyt kovácsol a praktikum: egy-egy rejtett tárolóval vagy épp plafonba rejtett tévével rengeteg helyet spóroltak meg, miközben a komfortérzet tovább nőtt.
A különleges megoldások mellett néhány koncepcionális alapkő, és a lombházak legfontosabb része viszont nem változott: a tornyok is párokra optimalizáltak, és a lelküket most is a kültéri jakuzzi adja. Az új, luxuskategóriás kabinok a rengeteg extra miatt egy ötcsillagos szálloda áraival vetekszenek: egy kilátótorony éjszakánként körülbelül nyolcvanezer forintba kerül, két éjszakánál többre ritkán érkeznek vendégek. A pihenéshez és a romantikához ennyi épp elég, ahogy a település egy-egy nevezetességét és vendéglátóhelyét feltérképezni is.
Bár a Treehousesban a romantika nem jár együtt gyertyafényes vacsorával, a friss és bőséges reggelit az ajtóig hozzák, este pedig körülbelül száz métert kell sétálnunk, hogy a közeli Rozmaring étteremben, vagy a már említett Nomádban házias ízekre és szívélyes vendéglátásra leljünk.
Ha a munkahelyi kiégés és stressz ellen mellékhatások nélküli gyógyszert szeretnénk, érdemes Noszvaj felé venni az irányt, és a két különböző stílusú lombházból kiválasztani azt, ami a pénztárcánknak és a hangulatunknak is a legkedvesebb.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Gyana Dániel)
luxusszálloda | Csendülő | noszvaj | nagy sztori | eger | hotel
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!