Olaszország híressé vált az egy eurós házakról, azonban most kiderült, nemcsak ingatlant, hanem valami mást is örömmel dobnak utánunk.
Mégpedig kecskéket. Az apró, Szicíliához tartozó Alicudi szigetén ugyanis alaposan felborult a lakosok és az elvadult kecskék aránya. Alicudi a legkevésbé lakott a hét Lipari – más néven Éoli-sziget – közül. A mindössze száz lakosra viszont hatszor annyi kecske jut, mint amennyit szeretnének, ezért Riccardo Gullo polgármester mindenkit arra kér, aki tud, hogy segítsen a probléma megoldásában, és fogadjon örökbe, vagyis fogjon be, és csónakkal szállítson el néhány (fejenként maximum ötven) kecskét.
A programot azért hozták létre, mert a helyi hatóságok nem akarják levágni az állatokat, amelyek viszont rengeteg problémát okoznak a lakosoknak: betörtek a lakott területekre, megszállják a házakat, megrágcsálnak mindent, amit csak találnak a közparkokban, a magánkertekben, és megpróbáltak felmászni a kőfalakra, amelyek általában meghajolnak a súlyuk alatt.
A kecskéket körülbelül húsz évvel ezelőtt egy gazda hozta be a szigetre, aki aztán szabadon engedte őket. A gazdátlanná vált állatok évekig szabadon legeltek Alicudi szikláin, és elképesztő ütemben szaporodtak el.
Aki tehát szeretne néhány kecskét magához venni, az április 10-ig hivatalos kérelmet kell benyújtania e-mailben a helyi hatóságnak, és tizenhat euró bélyegilletéket kell fizetnie. Miután a kecskéket szétosztották, az átvevőknek tizenöt napjuk van arra, hogy befogják és elszállítsák őket a szigetről.
Bár a kezdeményezés addig folytatódik, amíg az állomány jelentősen le nem csökken, néhányat meghagynak, hogy továbbra is turistalátványosságként szolgáljanak.
A kecskék azonban nemcsak arra jók, hogy az ember nézegesse őket: segíthetnek megőrizni a lelki egészséget, és megmenthetnek egy nemzeti parkot.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images, Unsplash)
ingyen | sziget | kecske | szicília | Alicudi
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!