Olaszország híressé vált az egy eurós házakról, azonban most kiderült, nemcsak ingatlant, hanem valami mást is örömmel dobnak utánunk.
Mégpedig kecskéket. Az apró, Szicíliához tartozó Alicudi szigetén ugyanis alaposan felborult a lakosok és az elvadult kecskék aránya. Alicudi a legkevésbé lakott a hét Lipari – más néven Éoli-sziget – közül. A mindössze száz lakosra viszont hatszor annyi kecske jut, mint amennyit szeretnének, ezért Riccardo Gullo polgármester mindenkit arra kér, aki tud, hogy segítsen a probléma megoldásában, és fogadjon örökbe, vagyis fogjon be, és csónakkal szállítson el néhány (fejenként maximum ötven) kecskét.
A programot azért hozták létre, mert a helyi hatóságok nem akarják levágni az állatokat, amelyek viszont rengeteg problémát okoznak a lakosoknak: betörtek a lakott területekre, megszállják a házakat, megrágcsálnak mindent, amit csak találnak a közparkokban, a magánkertekben, és megpróbáltak felmászni a kőfalakra, amelyek általában meghajolnak a súlyuk alatt.
A kecskéket körülbelül húsz évvel ezelőtt egy gazda hozta be a szigetre, aki aztán szabadon engedte őket. A gazdátlanná vált állatok évekig szabadon legeltek Alicudi szikláin, és elképesztő ütemben szaporodtak el.
Aki tehát szeretne néhány kecskét magához venni, az április 10-ig hivatalos kérelmet kell benyújtania e-mailben a helyi hatóságnak, és tizenhat euró bélyegilletéket kell fizetnie. Miután a kecskéket szétosztották, az átvevőknek tizenöt napjuk van arra, hogy befogják és elszállítsák őket a szigetről.
Bár a kezdeményezés addig folytatódik, amíg az állomány jelentősen le nem csökken, néhányat meghagynak, hogy továbbra is turistalátványosságként szolgáljanak.
A kecskék azonban nemcsak arra jók, hogy az ember nézegesse őket: segíthetnek megőrizni a lelki egészséget, és megmenthetnek egy nemzeti parkot.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images, Unsplash)
olaszország | kecske | Alicudi | szicília | ingyen
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!