Oroszország sokszínűségével, egyedülálló építészeti alkotásaival, természeti csodáival egyszerre ámulatba ejt és lehengerel.
Moszkva – Szent Bazil katedrális
A Moszkva szívében található, 1554–1561 között épült Szent Bazil katedrális Oroszország legfontosabb látnivalóinak egyike, ahová leginkább a székesegyház jellegzetes építészeti stílusa vonzza a látogatókat.
Úgy tervezték, hogy alakja egy máglya lángjához hasonlítson,
ez az építészeti megoldás pedig azóta is egyedülálló az egész világon.
Szentpétervár – Ermitázs Múzeum
A Szentpéterváron található, 1764-ben, Nagy Katalin által alapított Ermitázs Múzeumban a kultúrát és a művészeteket bemutató, több mint hárommillió darabos gyűjtemény látható, mely a világ különböző pontjairól származik.
A gyűjtemény hat épületből álló komplexumban kapott helyet, többek közt a Téli Palotában, az orosz uralkodók egykori rezidenciáján.
Kizsi-sziget
Oroszország Finnországgal és a Fehér-tengerrel határos, észak-nyugati régiójában, Karéliában található a Kizsi-sziget, amely leginkább egy lenyűgöző szabadtéri múzeumhoz hasonlít.
A mindössze ötszáz méter széles sziget régi, fából épült templomairól, épületeiről híres.
A leghíresebb része az ortodox fatemplom-együttes, és egy nyolcszögű harangtorony, melyek a 18. században épültek. Az 1714-ben épített harminc méter magas Preobrazsenszkij-templomot huszonkét, ugyancsak fából készült hagymakupola díszít. Különlegessége, hogy szeget vagy más fémalkatrészt nem használtak a megépítéséhez. A templom az UNESCO Világörökség védelme alatt áll.
Bajkál-tó
A Bajkál-tó a föld legmélyebb tava, vize rendkívül jó minőségű, és jellegzetessége, hogy negyven méterig átlátszó.
Számokban mérve: 636 kilométer hosszú és 25–79 kilométer széles tó átlagmélysége 744 méter, a legmélyebb pontján 1642 méter a meder a felszíntől.
Novgorod – Szent Szófia katedrális
Novgorod történelmi műemlékei az orosz kultúra legbecsesebb kincsei közé tartoznak. Az itt található Szent Szófia katedrális 38 méter magas, öt látványos kupolával díszített, nem mellesleg a legrégebbi templomi épület Oroszországban.
A katedrális három híres, díszes kapuja a 12. században készült.
Transzszibériai Expressz
A világ leghosszabb vasútvonalának része a Transzszibériai Expressz, amely Moszkvától Oroszország Kínával és Észak-Koreával határos városáig, Vlagyivosztokig halad.
A cárok útja néven is ismert vasútvonal építése III. Sándor cár uralkodása alatt vette kezdetét 1891-ben, majd fia, II. Miklós cár idején fejeződött be 1916-ban.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Getty Images)
szent szófia katedrális | ermitázs múzeum | csoda | szent basil katedrális | road trip | oroszország
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!