Néhány akár életmentő is lehet.
Jó pár légiutas-kísérő osztja meg szívesen a repüléssel kapcsolatos tippjeit és tapasztalatait a közösségi médiában. Ezúttal Leysha Perez árulta el, mire érdemes odafigyelni.
Ne használd a légitársaság takaróit és párnáit!
– Ha bárhová repülök, viszem inkább magammal a saját takarómat és párnámat! – mondja. A magyarázatra nem tér ki, vélhetően higiéniai okai vannak ennek.
Óvatosan a felszolgált ételekkel!
Leysha nem ajánlja, hogy túl sok ételt együnk a gépen.
– Csak azért, mert rengeteg tartósítószer van benne, nagyon magas a nátriumtartalma, így összességében nem tesz jót az egészségednek, ha túl sokat eszel belőlük.
Légy együttérzőbb!
Leysha úgy véli, a légiutas-kísérők nem feltétlenül tudják, min mennek keresztül éppen a fedélzetre lépő utasok.
– Az emberek folyton rajtunk vezetik le a dühüket, de megpróbálom a többi légiutas-kísérővel is tudatni, hogy ne vegyék ezeket személyeskedésnek. Mindenkinek együttérzőbbnek kell lennie a másikkal.
Ne vegyél jegyet harmadik féltől
Sok családos utas a beszállás után ideges lehet, ha kiderül, nem ülhet a gyermeke mellé.
Ez általában annak a következménye, ha harmadik féltől veszi a repülőjegyét.
Általában ezek a weboldalak véletlenszerűen szórják ki a jegyeket.
Óvatosan a búvárkodással!
Nyilván nem mindenkit érint, de nem a legjobb ötlet búvárkodás után repülni. Várni kell legalább negyvennyolc órát, hogy a szervezetnek legyen elég ideje megszabadulni a felesleges nitrogéntől. Ellenkező esetben fennáll a dekompressziós betegség lehetősége.
A légiutas-kísérők mindig szolgálnak fel főtt ételt a hosszú távú járatokon. Gyakran jönnek azonban furcsa óhajok az utasoktól, a Plus Ultra légitársaságnál kabinfőnökként dolgozó Nerea González el is árulta a legbizarrabb eseteket, melyek az első osztályról érkeztek.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
légiutas-kísérő | tanácsok | repülés | fedélzet | tippekRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!