A párizsi szállodák brutális áremelésekkel készültek az olimpiára, de azóta úgy tűnik, némiképp változott a helyzet. Lehet, hogy a város nem is lesz olyan zsúfolt, mint ahogy arra számítani lehet?
Az esemény július 26-tól augusztus 11-ig tart, a turisztikai vezetők szerint azonban a szállodák kihasználtsága elmaradt a megszokottól. Mint Corinne Menegaux, a párizsi turisztikai és kongresszusi hivatal főigazgatója elmondta, hatvan-hetven százalékos telítettségre számítanak, míg 2023 júliusában átlagosan 90,7 százalékos volt a kihasználtság.
Ez azt jelenti, hogy egy háromszáz szobás szállodában egy szokásos nyári éjszakán huszonnyolc szoba marad üresen, az olimpia idején azonban akár százhúsz szoba is eladatlan maradhat.
A főigazgató szerint a játékok idején a legtöbb látogató Franciaországból érkezik. A fővárosban és környékén több mint tizenkétmillió ember él, de Lyonból, Strasbourgból és Bordeaux-ból is gyorsan ott lehet lenni vonattal, így nem kell ott éjszakázni. Ez is közrejátszhat abban, hogy a szállodák időközben csökkentették az áraikat.
Hasonló történt 2012-ben Londonban, amikor a szállodák nagyon magas árról indultak, de ebből lejjebb kellett adniuk, és így helyreállt a kereslet. Azonban, amint azt az Independent korábbi olimpiákról szóló kutatása kimutatta, a játékok idején a fogadó városokban gyakran turisztikai vákuum keletkezik.
A 2012-es londoni esemény előtt az akkori polgármester, Boris Johnson napi egymillió plusz látogatóra figyelmeztetett, és azt mondta, az utak és a tömegközlekedési eszközök is rendkívül zsúfoltak lesznek. Ennek viszont éppen az ellenkezője történt, és a brit főváros afféle szellemváros lett, miután elmaradtak azok a turisták, akik nem az olimpiára voltak kíváncsiak. A Heathrow forgalma 2012 júliusában 4,4 százalékkal csökkent az előző évéhez képest.
A Lighthouse szállodapiaci elemző cég adatai szerint a párizsi szállodai szobák átlagára a játékok idejére 574 eurón (229 ezer forinton) tetőzött, az ötcsillagos hotelek ára a nyitóéjszakára elérte az 1561 eurót (623 ezer forintot). Párizsban jelenleg százhúsz százalékkal magasabbak az éjszakánkénti átlagárak az olimpia idejére 2023 azonos időszakához képest.
Az olimpia idejére nagyon megugrott a Franciaországba irányuló repülőjegy-keresések száma, Párizsban ugyanakkor nemcsak ez az esemény veri fel az árakat.
(Forrás: Independent, képek: Getty Images)
utazás | szállodák | turisták | árak | hotel
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!