A légitársaságok tesztelik az utasok tűrőképességét

Az amerikai és európai légitársaságok idén is magasabb jegyárakkal igyekeznek majd növelni a nyereségüket, hogy minél többet hozzanak ki a járvány utáni utazási boomból, és arra kíváncsiak, hogy meddig mehetnek el. 

Bár a nagyobb légitársaságok szeretnének több járatot indítani a korábbiaknál, a repülőszállítások csúszása és a felmerülő hibák keresztülhúzhatják a terveiket. A szűkebb kínálat viszont magasan tartja a repülőjegyárakat, és a magasabb üzemanyag-, munka- és karbantartási költségeket is át lehet hárítani a vevőkre.

Ez az egy utasra jutó átlagos hozam tavaly 6,2 százalékra nőtt négy egymást követő évben emelkedve, idén nyáron pedig az európai légitársaságok esetében elérheti a 8,5 százalékot. Tobias Fromme, a Bernstein elemzője szerint 2019 óta mintegy tizenöt-húsz százalékkal nő a repülőjegyek iránti kereslet az idén nyáron, miközben a kapacitás alig változott.

A ForwardKeys utazási adatszolgáltató cég szerint ennek megfelelően 2019 óta az Észak-Amerikába szóló viteldíjak harminc, az Európába szólók pedig huszonöt százalékkal emelkedtek.

Az emelkedő jegyárak pedig eddig még nem csökkentették a keresletet. A legtöbb légitársaság jó kilátásokkal tekint a nyárra, és amíg a gazdasági előrejelzések stabilak, az utazók továbbra is tolerálni fogják a magas árakat az elemzők szerint.

Akinek mégsem mindegy, hogy mennyit fizet egy-egy jegyért, annak így érdemes repülőjegyet és szállást foglalnia.

(Forrás: Reuters, képek: Getty Images)

utasok | repülés | árak | emelkedés | légitársaság

FOLYTASD EZZEL

Csak ekkor lehet kipróbálni a Bang & Olufsen csúcsmodelljeit Magyarországon

Európa egyik legjobb és legújabb Kia-kereskedése is Budapesten van

Rendeld meg a Roadster magazin 16. számát!

Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom