Ritkán érződik ennyi meghittség egy házból

Ha az "otthon melege" kifejezésnek kellene egy illusztráció, mi bátran odatennénk ezt a norvég hegyi faházat.

A Mork-Ulnes építésziroda valósította meg ezt a modern, de mégis otthonosan hívogató kabint a norvég Kvitfjellben. A ház teljes egészében fából épült: negyvenöt faoszlop alkotja a Skigard Hyttét, melyeket Skigarddal takartak – ezek azok a hosszú és keskeny, negyedbe vágott szálfák, amelyeket hagyományosan átlósan tesznek le a norvég farmerek a tanyáikon kerítésnek.

Az építészek kerestek, de nem találtak példát a norvég építészetben arra, hogy a Skigardot házépítéshez is használták volna, ez azonban nem tántorította el őket az ötlettől – és milyen jól is néz ki a végeredmény, szinte érezzük is az fa friss, nyers, természetes illatát.

A száznegyvenöt négyzetméteres háznak nem építettek betonalapzatot: a faoszlopokon álló épületnél az volt a cél, hogy az eddig is ott élő állatok megszokott útvonalaikon haladhassanak tovább, valamint nem akarták a tájat sem lenyomni.

A vadon állatkái mellett a helyi bárányok és tehenek is gyakran behúzódnak a ház alá, ami elég megszokott a hagyományos norvég házaknál.

Az építészek annyi fát akartak használni, amennyit csak lehetett, hogy a norvég építészeti örökség faszeretetét a lehető leginkább behozzák a házba. Ez sikerült is, a külső és a belső burkolatokkal egyaránt. A házban végig hatalmas, hat méter hosszú üvegpaneleken lehet kilátni a bámulatos, hegyi tájra. Az üveget és a tetőt is nagyon erős anyagokból készítették, hogy a hideg, norvég teleket is jól viselje a faház.

A házban három hálószoba, fürdök, mosdók és egy szauna található, valamint egy vendégszoba és egy gyönyörű nappali, ahonnan megbabonázóan szép a kilátás egész évben.

Összességében pedig annyira meghitt lett, hogy számunkra már a képek nézegetésével is simábbak lettek a lélek ráncai.

Ez is érdekelhet:
Feszített víztükrű medencéből nézni a Comói-tavat? Köszönjük, kérjük!

Finoman szólva is szerencsés a Villa Molli tájolása.

(Képek: Bruce Damonte

hegyek | norvégia | skigard | nyaraló | tehén | kerítés

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Íme, Dubaj másik oldala, amibe nagyon könnyen bele lehet szeretni
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom