A város tavaly megválasztott polgármestere már korábban is tervezett radikális reformokat, most pedig új döntésről számolt be, és videóval is illusztrálta, hogy mi a probléma.
Jose Luis Sanz, Sevilla polgármestere az X közösségi platformon adta hírül, hogy azt tervezik, lezárják a Plaza de Espanát, és a turistáktól belépőt szednek, amelynek összegét a tér megőrzésére és biztonságára fordítják. A posztot kísérő videóban a tér épületeiről hiányzó csempék, sérült homlokzatok és az alkóvokat és lépcsőket elfoglaló utcai árusok láthatók.
Os invito a que veáis este vídeo: así está la Plaza de España a esta hora. 📹
🤝Me gusta el debate, pero sin demagogias:
👉🏻No se va a cerrar ni privatizar nada: sólo vamos a cobrar una tasa a los turistas, como se hace en la mayoría de las ciudades del mundo.
✅Los sevillanos… pic.twitter.com/DEBliz5IrD
— José Luis Sanz (@jlsanzalcalde) February 26, 2024
A félköríves, neomór stílusú palotaépülettel kiegészülő tér az 1929-es ibér-amerikai kiállításra épült, és naponta több ezer ember keresi fel lovaskocsin vagy gyalogosan.
Az építményt viszontláthattuk a Star Wars 1999-es Baljós árnyak című részében, de amikor épp nem filmekben tűnik fel, akkor is a kulturális élet egyik kiemelt színhelye, amely koncerteknek, színdaraboknak és divatbemutatóknak ad otthont.
Bár a polgármester sietett leszögezni, hogy a helyi lakosok továbbra is ingyen léphetnek be a térre, sok sevillai kritizálta a tervet a kommentek között. Volt, aki azt írta, hogy egy minden látogatóra kivetett idegenforgalmi adó kevesebb vitát váltana ki, és több bevételt generálna, és mások is azon a véleményen voltak, hogy az idegenforgalmi adó és a várost tönkretevő tömegturizmus általános szabályozása lenne a jó megoldás.
A hétszázezer lakosú Sevillát évente több mint hárommillió turista keresi fel, ezzel Spanyolország harmadik leglátogatottabb városa.
Sevillában nemcsak a turisták okoznak problémákat, de az időjárás hatásai is, de ettől még Andalúzia kihagyhatatlan úti cél marad.
(Forrás: Reuters, képek: Getty Images)
dél-spanyolország | Plaza de Espana | sevilla | andalúzia | spanyolország
Egy légiutas-kísérő elárulta, mi az az egy dolog, ami mindenképp legyen nálad a repülőn
Így fordulhat elő, hogy Írországban van egy amerikai határ

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!