Lenyűgöző szálláshely a sivatagi tömjénkereskedők és zarándokok egykori oázisában

A Banyan Tree AlUla az Ashar-völgyben épült, hogy a zord sivatagot és modern szálláshelyek nyújtotta luxuskényelmet ötvözve várja a vendégeit.

Egykor tömjén- és mirhakereskedők, zarándokok, királyok, mesemondók és költők jártak azokon az útvonalakon, amelyek AlUlához vezetnek, hogy a zord arab sivatagban egy zöldellő datolyapálma- és citrusoázis nyújtson számukra menedéket. A régészek mintegy kétszázezer éves múltra vezették vissza az emberi tevékenységet azon a területen, ahol két éve nyitotta meg kapuit a Banyan Tree AlUla, melyet az AW² párizsi székhelyű építészeti stúdió tervezett.

A negyvenhét sátortetőből álló szálláshely és a hozzá tartozó két étterem a terrakotta falaival és a lakóterekre hatalmas napernyőkként kifeszített homokszínű vásznaival tökéletesen illeszkedik a homokdűnék és a szélfútta hegyek közé.

Megjelenésében egy lehetetlen bravúrt valósít meg: futurisztikusnak és ősinek tűnik egyszerre.

A sátras villák egyesítik mindazokat a funkciókat, amiket a vendégek a Banyan Tree márkától elvártak, mindezt pedig autentikus ihletésű kiegészítőkkel, füstölőkkel, szaúdi művészek alkotásaival egészítették ki.

A szálláshelyhez tartozó wellness-részlegen a kényelmes medence mellett luxus szépségápolási szolgáltatások is járnak: mézes tevetejes, rózsás és arab kávéval, vagy citrusfélékkel kevert pakolások segítik a vendégek újjászületését.

A futurisztikus megjelenés ellenére lépten-nyomon fellelhető a régió mesés múltja is,

nyolcezer éves észak-arábiai írások nyomai tekinthetők meg. A közelben található ugyanis az UNESCO Világörökség részeként számon tartott Hegra, amely a nabateusok civilizációjának legnagyobb, ma is látható helyszíne.

Gazdag története ellenére az AlUla az elmúlt évtizedekben kikerült az utazók látóköréből, de a dolgok gyorsan változnak az utóbbi években, a közeljövőben pedig további üdülőhelyek felépítését tervezik a területen, hogy még több turista megismerhesse az arab sivatag titkait.

(Forrás: RobbReport, fotók: Banyan Tree AlUla)

utazás | szálloda | turizmus | szaud-arábia | hegra

FOLYTASD EZZEL

Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Itt van az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted az őszi hagyományokat
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom