Ez lehet az egyik legfurcsább térkép Európáról

Európa teniszpálya-sűrűségét mutatja ez a térkép, ami több dolgot árul el, mint elsőre gondolnánk.

„Milyen messze vagy egy teniszpályától? Ha Nyugat-Európában vagy, akkor nem túl messze, Kelet-Európában annál inkább” – vonják le a következtetést az OpenStreetMap infografikájának készítői.

A teniszpályák sűrűsége a népsűrűséggel áll a legszorosabb összefüggésben, az olyan nagyvárosok környéke, mint London, Párizs vagy Madrid jó sűrűn pettyezett, és persze ritkásabbak a teniszpályák a Skót-felföldön vagy a norvég fjordokban.

De a térkép mutatja Nyugat-Európa és az egykori szocialista blokk közötti megosztottságot is, ami a leglátványosabban Németországnál jelentkezik, ahol még mindig elkülönül kelet és nyugat, már a teniszpálya-sűrűség alapján is.

Egy ideig a „burzsoá, dekadens” sportnak tekintett teniszt nem támogatták a keleti blokkban, és bár azóta errefelé is elkezdtük behozni a lemaradást, egyelőre nem sikerült teljesen, már ha egyáltalán cél a teniszpálya-sűrűség növelése, emberibb nyelven az, hogy nagyjából minden faluban legyen teniszpálya.

Különös módon van egy kivétel: Csehország (és kisebb mértékben Szlovákia), ahol a tenisz ugyanolyan népszerű, mint nyugaton, nem véletlenül voltak időről időre olyan klasszisaik, mint Ivan Lendl, Martina Navratilova, akár később Radek Štěpánek vagy Tomáš Berdych, illetve szlovák részről mondjuk Dominika Cibulková vagy Dominik Hrbatý.

Találunk érdekességet a nyugat-kelet témán túl is: Izlandon, Reykjavik vonzáskörzetén túl mindössze kettő teniszpálya található az egész országban.

Az ellenpólus Ibiza és Mallorca szigete, ami ebből a távolságból nagyjából úgy néz ki, mintha kizárólag teniszpályából állna. Holott tudjuk, hogy valójában turistákkal van tele.

Persze ez a sablon sok mindenre ráhúzható, jellemző, hogy a fenti ábra is a dallamos nevű „Kelet-Németország jól látható ezen az összehasonlítható térképen” Facebook-csoportból származik, ahol számtalan hasonló csemege látható.

(Nyitókép: Teniszpálya az angliai Dorchesterben, fotó: Unsplash)

tenisz | teniszpálya | Európa | térkép

FOLYTASD EZZEL

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Salalah – A téli üdülések új slágere

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom