Több ezer turizmusellenes aktivista demonstrált vasárnap a spanyolországi Palma de Mallorcán az ibériai ország számára kulcsfontosságúnak számító iparág ellen.
A tüntetők repülőgép- és sétahajó-modelleket magukkal cipelve „nem a tömegturizmusra” és „állítsuk meg a magánrepülőket” feliratú táblákkal vonultak végig Mallorca utcáin.
Az idegenforgalom-ellenes aktivisták idén már többször tüntettek Barcelonában és más népszerű üdülőhelyeken is, például Malagán és a Kanári-szigeteken, mondván,
a turisták miatt magasabbak a lakhatási költségek, emiatt a helyi lakosok nem engedhetik meg maguknak, hogy a városközpontokban éljenek.
A rendőrség szerint a vasárnapi tüntetésen mintegy tízezer tüntető vett részt. Néhány turista támogatta a felvonulást, míg mások kellemetlenül érezték magukat. Pere Joan Femenia, a mallorcai demonstrációt szervező Menys Turisme, Mas Vida (Kevesebb turizmus, több élet) szervezet tagja a Reutersnek elmondta, hogy kevesebb turistát szeretnének a szigetre. „A tömegturizmus megnehezíti a helyiek életét, akik nem tudnak a saját szigetükön élni, mert a rövidtávú kiadásra szánt lakások felhajtják az árakat. A turisták megtöltik a strandokat, és nyáron megterhelik a közszolgáltatásokat” – mondta. „Meg akarjuk szüntetni a tömegturizmust, és meg akarjuk tiltani, hogy a nem helyiek olyan házakat vásároljanak, amit aztán csak évi néhány hónapra vagy spekulációs céllal használnak.”
Katalónia után a Baleár-szigetek számított a turisták körében tavaly Spanyolország második legnépszerűbb régiójának, összesen 14,4 millió nyaralót vonzott. Az Exceltur ágazati szervezet adatai szerint a turizmus a Baleár-szigetek bruttó hazai termékének negyvenöt százalékát adja.
Az idei első negyedévben 16,1 millióan látogattak Spanyolországba, ami tizennyolc százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A látogatók tavaly 109 milliárd eurót költöttek Spanyolországban.
"Spanyolország bizonyos részein tilos csak bikiniben vagy fürdőnadrágban az utcán tartózkodni. Az ország egyes területein ugyancsak tilos meztelenül mutatkozni. Pénzbüntetéssel sújthatják azt, aki fürdőruhát visel a tengerparti sétányon vagy a szomszédos utcákon" – olvasható a hivatalos figyelmeztetés. A One Sure Insurance szerint a bírság akár ötszáz font (234 ezer forint) is lehet.
(Forrás: Reuters, fotók: Getty Images)
demonstráció | tömegturizmus | spanyolország | tüntetés | mallorca
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!