A nyolcvanegy éves whisky még így sem döntötte meg az egyetlen palackos whiskyk rekordját.
Mi adja a whisky értékét? Nyilvánvalóan szerepet játszanak benne olyan tényezők, mint a minőség és az alkoholból való hozzáférhető mennyiség és persze a whisky kora is. A világ legrégebbi skótját, azaz a valaha leghosszabb ideig hordóban érlelt whiskyét, egy nyolcvanegy éves The Macallan-t háromszáznegyvenezer dollárért árvereztek el, ami
mai árfolyamon száznegyvenhét millió forintot jelent.
A végösszeg messze meghaladta az aukció előtti becsléseket, mégis jelentősen elmaradt az eddigi rekordeladástól – még 2019-ben 1,9 millió dollárért kelt el egy 1926-os Macallan.
Jonny Fowle, a Sotheby's whisky- és szeszes italokért felelős vezetője szerint ez a rendkívüli összeg azonban az aukcióra kerülő legrégebbi whisky esetében teljesen megérdemelt,
a kora, a ritkasága és a származása miatt
– ami a gyűjtők szentháromsága az aukciókon való licitáláskor – a becsült közel háromszorosára emelte az ital értékét.
A Macallan The Reach egyetlen tölgyfahordóból származott, amelyet eredetileg a második világháború idején fektettek le, nem sokkal azelőtt, hogy a lepárlónak története során először ideiglenesen be kellett zárnia az ajtaját. A whisky-t kézműves palackba tették, melyet egy három kézből álló bronzszobor ölel át.
(Forrás: Food&Wine, fotók: Sotheby's)
világ legrégebbi whiskyje | skót whisky | the macallan | the macallan reach | whisky
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!