A nyolcvanegy éves whisky még így sem döntötte meg az egyetlen palackos whiskyk rekordját.
Mi adja a whisky értékét? Nyilvánvalóan szerepet játszanak benne olyan tényezők, mint a minőség és az alkoholból való hozzáférhető mennyiség és persze a whisky kora is. A világ legrégebbi skótját, azaz a valaha leghosszabb ideig hordóban érlelt whiskyét, egy nyolcvanegy éves The Macallan-t háromszáznegyvenezer dollárért árvereztek el, ami
mai árfolyamon száznegyvenhét millió forintot jelent.
A végösszeg messze meghaladta az aukció előtti becsléseket, mégis jelentősen elmaradt az eddigi rekordeladástól – még 2019-ben 1,9 millió dollárért kelt el egy 1926-os Macallan.
Jonny Fowle, a Sotheby's whisky- és szeszes italokért felelős vezetője szerint ez a rendkívüli összeg azonban az aukcióra kerülő legrégebbi whisky esetében teljesen megérdemelt,
a kora, a ritkasága és a származása miatt
– ami a gyűjtők szentháromsága az aukciókon való licitáláskor – a becsült közel háromszorosára emelte az ital értékét.
A Macallan The Reach egyetlen tölgyfahordóból származott, amelyet eredetileg a második világháború idején fektettek le, nem sokkal azelőtt, hogy a lepárlónak története során először ideiglenesen be kellett zárnia az ajtaját. A whisky-t kézműves palackba tették, melyet egy három kézből álló bronzszobor ölel át.
(Forrás: Food&Wine, fotók: Sotheby's)
világ legrégebbi whiskyje | whisky | the macallan | the macallan reach | skót whisky
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!