Itt a cáfolat arra a hóbortra, melynek lényege, hogy utolsóként szálljunk be a gépbe.
„Bármelyik szabad sorba leülhetsz, amit elérhetőnek látsz, anélkül, hogy előbb a tényleges helyedre mennél” – írta egy TikTok-felhasználó, míg egy másik egyet is értett vele: „Ha korábban már leültél, később bármelyik szabad helyet választhatod, ha a gép nem telik meg”.
Többen elmagyarázták, hogy utolsó beszállóként egyrészt valószínűleg nem marad hely a csomagnak a fej feletti tárolóban, másrészt általában a gépek túlságosan tele vannak ahhoz, hogy egyáltalán lehetőségünk legyen másik ülést választani.
A szakértők utóbbiak oldalán állnak.
„Erősen ajánlom, hogy kérjünk engedélyt a légiutas-kísérőktől, mielőtt elfoglalunk egy üres helyet” – mondta Crystal Romo légiutas-kísérő, aki öt éve dolgozik a szakmában. „Nagyon nem szeretjük, ha az utasok a személyzet megkérdezése nélkül ülnek át a szabadon lévő ülésekre”. Romo azt is megjegyezte, hogy bizonyos helyek, például a kijárati sorban lévő ülések biztonsági eligazítást igényelnek, és magasabb szintűnek számítanak.
Jasmine Khadija kétéves tapasztalattal rendelkező légiutas-kísérő egyetértett vele, és hozzátette, hogy a beszállás előtt megkérdezhetjük a kapuknál dolgozó személyzetet, hogy van-e lehetőség a helyváltoztatásra a fedélzeten (konkrétan ablakos vagy folyosó mellettire, illetve olyan részre, ahol kevesebb ember ül).
A gépen a légikísérők engedélyt adhatnak arra, hogy átüljünk egy másik üresre – de általában ugyanabba a kabinosztályba. Ha már a fedélzeten tartózkodunk, megkérdezhetjük a személyzetet, hogy maradt-e olyan sor, ahol egyedül ülhetünk.
Mindkét légiutas-kísérő kiemeli viszont, hogy az utolsó pillanatig történő kivárás a beszállással felesleges stresszt okozhat a személyzetnek. „A személyzet szigorú menetrendet követ ilyenkor, ezért fontos, hogy a helytől függetlenül időben érkezzünk” – mondta Khadija.
Nem vitás, a légiutas-kísérőknek nehéz dolguk van. Mindenben segítenek a fedélzeten az italok és ételek felszolgálásától kezdve az ideges utasok megnyugtatásáig, plusz vészhelyzetben megmenthetik az életünket. Más szóval, tudnak egy-két kulisszatitkot – és ez magában foglalja azt is, hogy mi az, amit soha, de soha ne együnk vagy igyunk repülés közben.
(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Getty Images)
tiktok | repülés | beszállás | trend | jobb hely | trükk
Óriási magyar siker: olasz és spanyol borvidékeket is megelőz ez a hazai hely Európa legjobbjainak listáján
Dél-Afrika tárt karokkal várja a magyar utazókat

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!