A TimeOut magazin minden évben összeállítja a világ legjobb városainak listáját. A rangsor alapját a helyi lakosok véleménye, a városok kulturális sokszínűsége, a közösségi élet pezsgése, valamint a nemzetközi utazók szemszögéből nyújtott vonzerő adja. A 2024-es lista összeállításakor sokat nyomot a latba az is, hogy az egyes városok mennyire izgalmasak, lüktetők.
A TimeOut szerkesztősége több ezer városlakót vont be a kutatásba, akiknek például olyan kérdésekre kellett válaszolniuk, hogy milyen érzés az adott városban élni, dolgozni és kikapcsolódni. A rangsort az is befolyásolta, mennyire elégedettek a válaszadók a helyi gasztronómiai kínálattal, a kulturális lehetőségekkel, a zöld területekkel és a közösségi élettel. Ezen túlmenően persze a magazin szakértői stábjának és utazási újságíróinak személyes tapasztalatai is alakítottak a rangsoron.
Lüktető világvárosok az élen
A lista élén New York végzett, avagy a város, ami sosem alszik. Az amerikai metropolisz a pezsgő kulturális életéről, éjjel-nappal nyitva tartó éttermeiről és világklasszis múzeumairól híres. Ott mindig történik valami, legyen az egy Queens-i éjszakai piac, a brooklyni Bushwick alternatív bulijai vagy a MoMA legújabb kiállítása. Az ezüstérmes Fokváros lett, ahol a természet és a kultúra találkozik. De nemcsak azért imádják az utazók, hanem vibráló közösségi élete és kreatív energiái miatt is.
A dobogó harmadik fokára Berlin állhatott fel. A német főváros élen jár a művészetek, a zene és az éjszakai élet terén, de barátságos zöldterületei és közösségi terei is hozzájárulnak népszerűségéhez.
Budapest a legjobb harmincban
A nemzetközi utazási magazin rangsorán Budapest is rendkívül jól szerepelt, a 26. helyen végzett.
A szerkesztők nem győzték méltatni a magyar fővárost, aminek lenyűgöző eleganciáját, történelmi nagyságát és biztonságos éjszakai életét emelték ki.
Budapest különleges látványosságai közé sorolták például a Rudas fürdőt, amely egyedülálló panorámás jacuzzival kényezteti látogatóit. A város Michelin-csillagos éttermeit, például a Borkonyhát is kiemelték, hozzátéve, hogy az egyszerűbb, hagyományos magyar ízek szerelmesei sem csalódnak az éttermek változatos kínálatában.
A lap emlékeztetett arra, hogy a Liget Projekt átalakulása új lendületet adott Budapest kulturális életének. A Városliget megújulásának egyik ékkövének tartják a szerkesztők a Magyar Zene Házát, amely különleges kiállításokkal és élő koncertekkel csábítja a látogatókat.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
budapest | new york | berlin | lista | rangsor
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!