A Hudson River Parkon belül található a tavaly megnyílt Gansevoort-félsziget, amelyre ezerkétszáz tonna homokot hoztak egy New Jersey-ben található bányából.
A strandhangulatot párásító állomások, napernyők és Adirondack-stílusú kerti székek fokozzák, de úszni a folyó szennyezettsége miatt sajnos nem lehet.
A Gansevoort Street és a Little West 12th St. között, a Whitney Museum of American Art épületével szemben található, vízbe nyúló terület korábban a városi hulladékkezelő depója volt, most azonban megkapta méltó funkcióját, mint a város egyik legjobb elhelyezkedésű helyszíne.
Mint Kathy Hochul, az állam kormányzója a megnyitón elmondta,
a Central Park óta ez a legnagyobb park, amely a városban épült, és egy elhagyatott, elfeledett helyszínt sikerült úgy átalakítani, hogy találkozóhelye legyen a világ minden tájáról érkező embereknek.
A Gansevoort-félsziget azért is különleges, mert szilárd talajra épült, nem pedig mólóra, mint sok más folyóparti park. Az első tervei már 2019-ben megszülettek, és magukban foglaltak egy sétányt, piknikezőhelyet, helyspecifikus installációt és egy sós mocsarat is, ami Manhattanben az első.
Emellett őshonos fűfélék és más növények, süllyesztett korallgömbök és húszmillió osztrigát tartalmazó kosarak gondoskodnak arról, hogy a félsziget ökológiailag is megállja a helyét.
Manhattant elsősorban talán drága és fényűző lakásairól ismerjük, de tartogat néhány váratlan meglepetést is.
(Forrás: Travel and Leisure, képek: Hudson River Park)
Gansevoort-félsziget | amerika | new york | hudson folyó | park
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!