Luxuskabin a lombok között – Kipróbáltuk a TreeHouses-t a noszvaji erdőben

"Inspiration for your quiet place somewhere" – azaz inspiráció a saját csendes helyedhez, valahol. Ez áll az egyik kedvenc könyvünk, a főként amerikai faházakat, modern és totálisan komfort nélküli kabinokat is bemutató Cabinporn címlapján. Maliga Péterék tizenegy hónap kőkemény munkát követően decemberben indították el a TreeHouses-t, egy picike hevesi falu, Noszvaj erdőszéli telkén. Sok külföldi inspiráció után született meg a végleges koncepció, Péterék csendes helye: négy évszakos lombházakat építettek lucfenyőből, pezsgőfürdővel, szaunával, minibárral, és olyan enteriőrrel, ami a szemnek is kényeztetés. 

Hogy miért pont ott, annak több oka is van. Egyrészt Noszvaj az elmúlt néhány évben Eger környékének egyik legromantikusabb, turisztikailag is legszínesebb települése lett: Csernus Imre Csendülője, vagy a glamping-bajnok Nomád Hotel kitaposták az utat, így ma már könnyen találunk jó borászatokat, kávézót, éttermet a faluban, és gyakoriak a rendezvények is.

Másrészt Péter egyik legjobb barátja, Dévényi Viktor pont ott üzemeltetett vendégházat, csak épp a január-februári uborkaszezonban nem pörgött úgy a biznisz, ahogy szerette volna. Péter – aki online marketinggel foglalkozik – kézbe vette az ügyet. A vendégház forgalma ugrásszerűen megnőtt, és látva a számokat, ő is kedvet kapott, hogy félretett pénzét szálláshelybe fektesse.

Először egy húsz-harminc szobás hotelben vagy panzióban gondolkoztak, de látták, ez jóval komolyabb beruházás lenne, mint tervezték. A rögtönzött piackutatás aztán megmutatta a helyes irányt: az Airbnb-n és a Booking.com-on az extrém fa- és lombházakba alig-alig lehetett foglalni, miközben áruk a négycsillagos szállodákéval vetekedett.

A tökéletes területet viszonylag hamar megtalálták a projekthez, és a tervek is megvoltak, amit aztán a bürokrácia forgószele itt-ott kicsit megtépázott. A telek megvásárlásától számítva nem egészen egy éven belül ennek ellenére már álltak a luxusfaházak és Viktor vezetésével – aki azóta is oroszlánrészt vállal az üzemeltetésből – fogadták az első vendégeket. Ez a mai építőipari zombi-apokalipszisben azért elismerésre méltó teljesítmény...

A Síkfőkúti tó partjára épített kabinok nem a szó klasszikus értelmébe vett lombházak: a közel harminctonnás építményt nem volt fa, ami elbírná, így a lombkoronával egy szintre, fapillérekre építették őket. Azt is hamar elvetették, hogy egy-egy nagyobb fa keresztülfusson a nappalin vagy a teraszon.

A Bledi-tónál a Garden Village-ben láttuk, ahogy a vihar teljesen szétverte a tetőt – meséli Péter.

Ráadásul fontos szempont volt az is, hogy profi, és minden kényelmi funkcióval ellátott high-end faházak szülessenek. A tervezést Péterék az egri Arkt Építész Stúdióra bízták, a komoly ácsmunkát pedig hosszú szakember-keresés után Juhász Patrik vállalta. A végeredmény négy 27 négyzetméteres faház, picike konyhával, fürdővel, hatalmas terasszal, jacuzzival, sok-sok kényelmi funkcióval és hangulatos, harmonikus belső térrel – köszönhetően Balogh Fruzsina belsőépítésznek.

A házak párokra optimalizáltak, a kényelmes franciaágyakon és a pezsgőfürdőben is két fő fér el kényelmesen. Persze, már ha van szabad hely, mert az idei évben eddig 99% feletti a foglaltság, de decemberben is 50% körüli volt a telítettség, pedig akkor nyitottak.

"Még nem készültek el a házak, de gondoltuk, teszt jelleggel indítunk egy akciót. Végül 260-270 kupon ment el négy nap alatt. Nem is értettük, mi történik, Viktor ült a gép előtt, napi százötven e-mailt kaptunk, kockás füzetbe vezettük az egészet. Közben még folyt az építkezés, elfogyott a lambéria, Pestről kellett hozni. Az állványt mi szedtük le az első vendég érkezése előtt" – mondja Péter.

Most épp az ötödik faház épül, ebből a típusból az utolsó. Ha minden jól megy, június végére kész. Bár jelenleg tizet is ki lehetne adni, tudják, hogy egyszer véget ér a hatalmas hájp, ami a házakat övezi.

A luxuskabinok tudatosan magasra pozícionáltak: egy szoba éjszakánként ötven-hatvan ezer forint között mozog, két éjszakánál többre pedig ritkán érkeznek vendégek. Péterék szerint is pont elég ennyi a pihenéshez, a romantikához, és azokhoz a szolgáltatásokhoz, amiket a faházak nyújtanak.

Eredetileg alacsonyabb árral és ötven százalék körüli kihasználtsággal négy-öt éves megtérüléssel számoltak. Most úgy fest, kb. két év alatt visszahozza a beruházás a befektetett összeget, ha marad a telt ház. És miért ne maradna, hiszen a szigetelt faházak nem egynyári kalandra készültek, és Péter szerint a téli környezet legalább olyan mesebeli, mint a zöld lombok között madárcsicsergésre és full extrás reggelire ébredni.

A TreeHouses a pihenésre vágyó városi ember legérzékenyebb pontjára tapintott: úgy mossa össze a hedonista pihenést a természetközeli élménnyel, hogy nem kényszerít lemondásra, sőt. A gourmet konyhán kívül kimaxol mindent, amit magaséletnek hívhatunk. És persze, el tudnánk mesélni, milyen a kellemesen hűvös erdőben, a pezsgőfürdőben ülve borozni, de ez pont az az élmény, amit ezerszer jobb átélni, mint egy ócska, szívárványos sztorit hallgatni róla...

A hónap témája nálunk a glamping, úgyhogy ez is érdekelhet:

Élj a szabadban úgy, mint egy király! – Öt fejedelmi glamping a világból

Egyre több remek szálláshelyben egyesül a luxus és a természetközeli élmény. Mutatunk néhányat a kedvenceink közül.

(Fotók: Gyana Dániel)

eger | noszvaj | szauna | falusi turizmus | treehouses | nomád hotel

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Íme, Dubaj másik oldala, amibe nagyon könnyen bele lehet szeretni
Hirdetés