A nem kicsit ambiciózus Neom gigaprojekt Szaúd-Arábia utazási és turisztikai vonzerejét hivatott felturbózni, hamarosan pedig egy elképesztőnek tűnő téli turisztikai központot is kap a közel-keleti ország. Ez lesz a 2026-ra elkészülő Trojena.
"Trojena az ökoturizmus elvein alapulva újradefiniálja majd a hegyi turizmust, kiemelve a természet megőrzésére és a közösség életminőségének javítására irányuló erőfeszítéseinket" – mondta Mohammed bin Szalman szaúdi koronaherceg, a Neom igazgatótanácsának elnöke.
A királyság északnyugati részén, Tabúk régiójának legmagasabb hegyien épül fel a nem mindennapi komplexum, amely a téli sportok kulcsfontosságú helyszíneként aposztrofálja magát.

A sportközpont egy új, igencsak izgalmas elemmel egészíti ki a már így is elképesztő, ötszáz milliárd dolláros mega smart city-t, a The Line-t, és a világ minden tájáról igyekszik odacsábítani a havas sportok fanatikusait, akik a 2600 méteres magasságba emelkedő hegycsúcsok lejtőin kavarhatják fel a havat (A futurisztikus városról, ahol nem lennének autók vagy utcák, cserébe százhetven kilométer hosszan húzódna, itt írtunk bővebben).
Téli (sport)csodaország
A Trojena hat egyedi városrészből áll majd, amelyek számos létesítményt foglalnak magukba, köztük a The Vault néven futó függőleges sífalut kávézókkal, éttermekkel, üzletekkel és szállodákkal, egy interaktív természetvédelmi területet, valamint ultraluxus wellness- és családi üdülőhelyeket.

A területi igényeket minimalizáló The Vault olyan fejlett építészeti és technológiai elemeket tartalmaz, amelyek a fejlesztők szerint "összekötik a fizikai és a digitális világot".
Az eddig soha nem látott építmény a modern építészet csodája lesz, és olyan személyre szabott élményeket kínál, amelyek "felülmúlják a képzeletet és a valóságot."
Szakértők szerint a Trojena évente 700 ezer látogatót vonz a régióba, és tízezer új munkahelyet teremt.
Célja, hogy minden évszakra alkalmas alternatíva legyen, ezért egy három kilométer hosszú, mesterséges édesvízi tavat is kiépítenek, ahol mindenféle vízi sportot lehet űzni, a környék természetvédelmi területein pedig nagyokat túrázni és kerékpározni.
Szaúd-Arábia okosvárossá tenné Medinát, az iszlám egyik szent városát. Erről egy tematikus konferencián számoltak be, amelyen helyi és külföldi techcégek vezetői, valamint az üzleti világ képviselői gyűltek össze.
(Forrás: Cityscape, fotók: a Neom Facebook-oldala)
NEOM | sípálya | síelés | sivatag | futurisztikus | turizmus
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!