Még mindig csak körvonalazódik, mit jelent a járvány a légitársaságok számára.
Három napja a világ egyik legnagyobb légitársasága, a Cathay Pacific kétségbeesett lépésre szánta el magát. A hongkongi székhelyű légitársaság közleményben arra kérte huszonhétezer alkalmazottját – beleértve a felsővezetőket is, hogy vegyenek ki háromhetes, fizetés nélküli szabadságot. A cég a tavalyi hongkongi, demokráciapárti tüntetések következményeként komoly anyagi veszteségeket szenvedett el, a koronavírus járvány jelentette bevételkiesés pedig akár tragikus következményekkel is járhat.
A megszorítások miatt a Cathay Pacific kilenc járatát függeszti fel, méghozzá egészen március 28-ig, ami az eddigi legtávolabbi időpont, és sokat elmond arról, hogy szakemberek mikorra várják a helyzet rendeződését.
Makaót már korábban lezárták.
A Cathay Pacific felfüggesztett járatai a következő célpontokat érintik: London Gatwick, Róma, Washington DC, Newark, Male, Davao, Clark, Csedzsu (Dél-Korea) és Tajcshung (Tajvan).
Kínán belül minden járatuk szünetel, kivéve a pekingi, sanghaji, csengdui és hsziameni járatokat. Összességében a teljes kapacitásukat harminc százalékkal csökkentik a következő két hónapban.
Ezek a lépések jól demonstrálják, mi vár a térség légitársaságaira. A hongkongi repülőtéren péntektől kezdve a Kínából érkező járatok utasait elkülönítik az egyéb nemzetközi járatok utasaitól. A repülőgépek a reptér egy távolabbi részére fognak megérkezni, az utasokat orvosi vizsgálatnak vetik alá, majd tizennégy napos karantén következik. Azoknak, akik ezt megtagadják, vissza kell térniük Kínába.
Sok nemzetközi légitársaság függeszti fel a járatait a napokban. Az angol Virgin szintén március 28-ig függesztette fel a Sanghaj–Heathrow járatát, a British Airways február 29-ig pedig biztosan nem repülnek Pekingbe és Sanghajba. A Virgin Australia március 2-ig nem szállít utasokat Sydney és Hongkong között. Február 11-én beszünteti a Melbourne–Hongkong járatát is, így nem lesz járatuk Hongkongba, erre pedig még nem volt példa a vállalat történetében.
Közben a régió turizmusra építő ágai is hatalmas károkat szenvednek el a koronavírus-járvány következtében, nagyon valószínű, hogy a szállodaipar több stabil szereplője is kénytelen lesz lehúzni a rolót Kínában és Hongkongban.
Ez is érdekelhet:
karantén | ausztrália | koronavírus | British Airways | kína
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!