A zsiráfmotívumot Alice Shirley brit művész által tervezett selyemsál inspirálta. Egyetlen óralap elkészítése is több hétig tart, hiszen a végeredményt százkilencvenöt fadarab alkotja.
A Hermès olyan egyedülálló művészeti alkotásokat valósít meg az óragyártás területén, amelynek egyetlen más márka sem tud a nyomába érni. A Métiers d’art sorozat óralapjait ugyanis neves művészek által tervezett selyemsálak inspirálják. Alice Shirley brit művészt egy dél-afrikai utazása ihlette meg, melynek során három zsiráfot pillantott meg egy akácfa mögött. Selyemsálján az állat finomságát és kecsességét kívánta megjeleníteni.
A most bemutatott Arceau Three Graces egy igazán bonyolult, fából készült csoda, amely százkilencvenöt fadarab felhasználásával, miniatűr festménnyel készült, és valóban tökéletesen újraértelmezi Shirley alkotását.
Az óralap gyártási munkáját az intarziaművész először azzal kezdi, hogy gondosan kiválasztja a fadarabokat típus, szín és textúra szerint. Az amerikai dió és juhar kombinációját használják, természetesen sötét, világos, festett vagy fehérített formában. A darabokat megfaragják, majd puzzle-szerűen összeállítják belőle a zsiráfot. A motívumot ezt követően ragasztják, csiszolják, végül védőlakkal vonják be.
A zsiráf egy kézzel festett üvegre kerül, amelyre a csillogó hatás elérése érdekében rézfoltokat olvasztanak. A különböző rétegeket apró ecsetekkel viszik fel, hogy aztán a kemencébe kerülhessen. Az óralapot nyolcvankét gyémántból álló gyűrű koronázza meg. Az alkotás ultralimitált darabszámú.
A zafírszínű aligátorbőrből készül szíjjal ellátott órából csak huszonnégy darab készül.
A Hermès tizenöt évvel ezelőtt meglepte az óraipart, amikor svájci luxusórák gyártásába kezdett. Nem volt ugyanakkor kezdő a vállalat eme területen, hiszen 1978-ban már bemutatták az Arceau nevű kollekciót. Nemrégiben a Toucan kollekció aratott hatalmas sikert, amelynek elkészítéséhez ötszáz darab selyemszál és egy hétig tartó hímzőmunka szükséges.
(Forrás: RobbReport, fotók: Claude Joray)
karóra | zsiráf | hermes | design | óralap | művészet
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!