Az Európai Unió 2021-es digitális gazdaság és társadalom fejlettségét mérő listája alapján Magyarország a 27 tagállam közül csupán a 23. helyen áll, a szomszédos országok szinte kivétel nélkül megelőzik hazánkat a felmérésen. 2020-ban hiába kényszerítette a koronavírus-járvány home office munkavégzésre a vállalatokat, tartósan csak úgy lehetne eredményeket elérni, ha a cégek átalakítanák szervezeti struktúrájukat és belső folyamataikat.
Földesi László Ákos, a Systemfarmer Zrt. elnök-vezérigazgatója úgy látja, hogy fokozatos, lassú javulás figyelhető meg a magyar cégvilágban, és 2022 a digitális átalakulás éve lesz hazánkban is.
„2022-ben megkerülhetetlen a felhő technológiák, vállalatirányítási rendszerek vagy üzleti intelligencia szoftverek alkalmazása – a mesterséges intelligenciáról, gépi tanulásról nem is beszélve. A versenyképesség fenntartása érdekében egyre több magyar vállalat bízza meg csapatunkat is az IT folyamatok korszerűsítésével, a legtöbb megkeresés felhőszolgáltatások bevezetésére irányul” – magyarázza Földesi László.
A 2021-es felmérés a 2020-as, COVID-19 előtti adatokat közli, épp ezért 2022-re, és még inkább 2023-ra egyre több magyar cég dönt a digitális fejlődés mellett. Mivel a pandémia sok vállalatot térdre kényszerített, ezért az elpárolgott munkaerő fedezésében segítséget nyújthat a digitalizáció és az automatizáció:
„2021 első felében egy kikényszerített helyzetnek lehettünk szemtanúi: olyan iparágak is remote kezdtek el dolgozni, ahol korábban egyáltalán nem volt jellemző a home office munkavégzés, ilyen például a bankszektor. A járvány csillapodásával lettek olyan cégek, amelyek megmaradtak az otthoni munkavégzésnél, irodáikat is megszüntették. Emellett sokan a vírus előtti gyakorlataikhoz tértek vissza; viszont sokan vannak azok a cégek is, akik a többféle előnnyel járó hibrid munkavégzés mellett döntöttek. A Systemfarmernél számtalan hibrid megoldást be tudunk vezetni az ügyfeleinknek, amely egy fontos lépés a digitalizációs felzárkózásban.”
Le kell szögezni, hogy a változás eléréséhez az első lépés az újításokkal szembeni bizonytalanság és ellenérzések legyőzése. Ha a menedzsment nem nyitott az innovációkkal szemben, akkor a folyamat nem lesz sikeres. A technológia fejlettsége és az IT szakemberek hozzáállása gyakran nem elegendő a digitális átalakuláshoz: konkrét terv és átfogó fejlesztések kellenek a folyamathoz, amely nem merül ki egy felhő tárhely bevezetésében.
(Szponzorált tartalom)
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!