A Globális Béke Index huszonhárom különböző tényezőt értékelt.
A világ jelenleg nem tűnik túl békésnek, ami nem csoda, hiszen napjainkban több konfliktussal is együtt kell élnünk. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennének teljesen nyugodt helyek – ezt mutatja meg a Global Peace Index most közzétett legfrissebb összeállítása.
A rangsor huszonhárom különböző tényezőt vesz figyelembe, többek között beletartozik a politikai instabilitás, a terrorista tevékenység, a konfliktusokból eredő halálesetek száma és a katonai kiadások összege.
Az első helyet tizenhatodik (!) egymást követő évben Izland foglalja el 1,112-es pontszámmal. A tűz és a jég szigete különösen jól teljesít az ENSZ békefenntartási finanszírozása, a biztonság és a védelem, valamint a börtönben ülők alacsony arányát tekintve.
Írországé a második hely, a harmadik pedig a velünk szomszédos Ausztriáé. Utóbbi javarészt a nagyon kevés erőszakos tüntetésnek köszönhetően érdemelte ki a bronzérmet. Az első tíz helyből hét az európaiaké, a kontinensen kívülről csak Új-Zéland, Szingapúr és Malajzia került a legjobbak közé – Magyarország a 14. helyen zárt.
A világ tíz legbékésebb országa tehát:
- Izland
- Írország
- Ausztria
- Új-Zéland
- Szingapúr
- Svájc
- Portugália
- Dánia
- Szlovénia
- Malajzia
A Vision of Humanity globális békeindexéről részletesebben itt lehet olvasni.
Nem alaptalan a zsigeri gondolat, hogy az Egyesült Államokban többet lehet keresni, de nem minden esetben igaz. Milyen országok és szektorok jelentenek kivételt?
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
világ | rangsor | országok | lista | izland
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!