A Globális Béke Index huszonhárom különböző tényezőt értékelt.
A világ jelenleg nem tűnik túl békésnek, ami nem csoda, hiszen napjainkban több konfliktussal is együtt kell élnünk. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennének teljesen nyugodt helyek – ezt mutatja meg a Global Peace Index most közzétett legfrissebb összeállítása.
A rangsor huszonhárom különböző tényezőt vesz figyelembe, többek között beletartozik a politikai instabilitás, a terrorista tevékenység, a konfliktusokból eredő halálesetek száma és a katonai kiadások összege.
Az első helyet tizenhatodik (!) egymást követő évben Izland foglalja el 1,112-es pontszámmal. A tűz és a jég szigete különösen jól teljesít az ENSZ békefenntartási finanszírozása, a biztonság és a védelem, valamint a börtönben ülők alacsony arányát tekintve.
Írországé a második hely, a harmadik pedig a velünk szomszédos Ausztriáé. Utóbbi javarészt a nagyon kevés erőszakos tüntetésnek köszönhetően érdemelte ki a bronzérmet. Az első tíz helyből hét az európaiaké, a kontinensen kívülről csak Új-Zéland, Szingapúr és Malajzia került a legjobbak közé – Magyarország a 14. helyen zárt.
A világ tíz legbékésebb országa tehát:
- Izland
- Írország
- Ausztria
- Új-Zéland
- Szingapúr
- Svájc
- Portugália
- Dánia
- Szlovénia
- Malajzia
A Vision of Humanity globális békeindexéről részletesebben itt lehet olvasni.
Nem alaptalan a zsigeri gondolat, hogy az Egyesült Államokban többet lehet keresni, de nem minden esetben igaz. Milyen országok és szektorok jelentenek kivételt?
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
legbékésebb | világ | országok | lista | rangsor
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!