Méghozzá a kontinens szent hegyét ábrázoló felhasználói fotók közül.
Ausztráliában tavaly zárták le a turistaforgalom elől a hatalmas Ulurut. A Google Mapsen ellenben még rengeteg olyan, felhasználók által feltöltött képre lehet bukkanni, amely a monolitikus szikla tetején készült (köztük egy 2018-as Street View-felvételt is).
Az ausztrál nemzeti parkok felügyelete azzal a kéréssel fordult a legnépszerűbb keresőoldalhoz, hogy távolítsa el a látogatási tilalom előtti felvételeket – mindezt a hegy hagyományos tulajdonosaiként ismert helyi őslakosok, az anangu törzs kérésére.
A szent hely bejárását 2019 végén tiltották meg a turistáknak, miután a törzs tagjai panaszkodtak, hogy a látogatók szemetelnek a szikla tetején, erodálják a felszínét, és szennyezik a közeli vízfelületeket.
A Google képviselője elmondta, tisztában vannak vele, mennyit jelent az anangu törzsnek a Uluru-Kata Tjuta Nemzeti Park, ezért a nemzeti park filmezési és fényképezési szabályzata alapján eltávolították a felhasználók által készített képeket.
A törzs egyébként 1985-ben kapta meg az Uluru-Kata Tjuta Nemzeti Parkot, azóta mindenféle fórumon harcolnak azért, hogy ne lehessen felmászni rá. Az Alice Springstől 450 kilométerre található szent az UNESCO világörökségi védelmét élvezi.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: CNN, fotók: Pixabay)
uluru | monolit | őslakosok | szikla | fotók
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!