A világ egyik leggazdagabb embere szerint az idén bekövetkezett, irodai munkához és utazáshoz köthető változások akkor is velünk maradnak, ha ennek a borzalomnak egyszer vége lesz.
A Microsoft alapítója a The New York Times DealBook konferenciáján fejtette ki gondolatait a koronavírus-járvány várható hatásaival kapcsolatban. Úgy véli, a legkomolyabb változás az üzleti utakat érinti. "A jóslataim szerint az üzleti jellegű utazások több mint ötven, az irodában töltött napok több pedig mint harminc százaléka eltűnik – mondta Bill Gates. – Az üzleti utak azon típusa, amikor lényeges elrepülni valahová, hogy aztán személyesen legyünk jelen egy megbeszélésen, már nem lesz alapvető fontosságú."
A távmunkát illetően szerinte szélsőségek lesznek megfigyelhetők, vagyis akadnak majd olyan vállalatok (például a Twitter), melynek alkalmazottai gyakorlatilag bárhonnan dolgozhatnak.
Beszélt többek között a virtuális találkozókról, illetve a személyes és az online meetingek közti különbségről is.
Utóbbihoz kapcsolódóan elárulta, idén nem szerzett új barátokat, mert nem ismerkedett meg véletlenszerűen emberekkel.
Számos vállalat újragondolja egyébként munkafolyamatainak jövőjét, mivel a világjárvány ebben az évben gyakorlatilag lenullázta az utazást és a napi irodai munkát. Nem a Twitter az egyetlen, amely lehetővé tette az alkalmazottainak az örökös távmunkát: a Slack, a Stripe és a Facebook dolgozóinak sem muszáj bejárniuk, bár egyes esetekben ez a megoldás fizetéscsökkenéssel járhat. A Bill Gates és Paul Allen által 1975-ben alapított Microsoft afféle hibrid munkahelyként működik tovább, az alkalmazottaknak csupán a munkahét felét kell az irodában tölteniük.
Gates üzleti utakra vonatkozó előrejelzései megfelelnek az iparági szakértők becsléseinek, mely szerint jó néhány év múlva térhetnek csak vissza a járvány előtti állapotok. A Bank of America októberi kutatása megállapította, hogy az üzleti utak 2023 végén vagy 2024-ben lendülhetnek fel újra.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Pixabay)
munka | jóslat | jövő | utazás | koronavírus
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!