Egy légiutas-kísérő tanácsai a biztonságról.
Bár a légi balesetek rendkívül ritkák, előfordulhatnak vészhelyzetek.
Az express.co.uk éppen ezért megszólaltatta Jane Hawkes korábbi légiutas-kísérőt a legfontosabb repülésbiztonsági tippekkel kapcsolatban.
– Felszállás előtt nagyon figyeljenek oda a biztonsági bemutatóra. Különösen a sokat repülő utasok hajlamosak arra, hogy nem fordítanak kellő figyelmet a személyzet tájékoztatójára. Győződjünk meg róla, hogy pontosan tisztában vagyunk-e vele, hol van a legközelebbi kijárat, és merre találhatóak a kulcsfontosságú biztonsági berendezések. Még akkor is fontos mindig végignézni a repülésbiztonsági bemutatót, ha már több százat láttunk belőle. Az utasoknak a gép felszállása szintúgy meg kell keresniük a legközelebbi vészkijáratot – mondja.
Hozzátette még, hogy repülés közben mindig kössük be a biztonsági övet, függetlenül attól, hogy a 'Fasten Seatbelt' felirat be van-e kapcsolva vagy sem.
Hogy ez miért fontos, arra jó példa az Alaska Airlines egyik járatának közelmúltbeli esete, melynek nem sokkal a felszállás után kiszakadt az egyik nem használt ajtaja és ha bizony valaki a közelben ül úgy, hogy nincs becsatolva az öve, alighanem kirepült volna a gépből.
A biztonsági öv becsatolása a repülés során akkor is nélkülözhetetlen, ha a repülőgép bármilyen szélsőséges turbulenciába kerül. Amennyiben az utasok nincsenek bekötve, súlyosan megsérülhetnek. Maradjanak ülve leszálláskor, és amíg a "Fasten Seatbelt" feliratot ki nem kapcsolják, ne csatolják ki a biztonsági övet, és ne mozogjanak az utastérben, mert előfordulhat, hogy a repülőgépnek hirtelen meg kell állnia gurulás közben.
Vannak dolgok a repüléssel és az utazással kapcsolatban, amelyeket természetesnek veszünk. Például ritkán gondolkodunk el rajta, miért a bal oldalon szállunk fel a repülőgépre. Most eláruljuk. A rutinos utazók számára pedig a felszállás előtti, légiutas-kísérő által bemutatott tájékoztató rutinszerű, már-már érdektelen. Akadnak azonban különböző hangjelzések, amelyek menet közben szintén információkat közölhetnek.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
odafigyelés | felszállás | személyzet | bemutató | biztonság
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Tulajdonképpen neki köszönhetjük, hogy elmehetünk kéthetes szabadságra
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!