Sokan támogatják, de nem kevesen tartják diszkriminatívnak is a kezdeményezést, amely szerint a vakcinaútlevéllel rendelkezők kiváltságosakká válnak.
„Ellenezzük a Covid-állapot megosztó és diszkriminatív igazolását, amely megfosztja az egyéneket egyes szolgáltatások igénybevételétől”
– áll abban a közös közleményben, amit a brit parlament hatszázötven tagja közül hetvenkét képviselő írt alá, írja az Index. A képviselők azt kifogásolják, hogy úgynevezett vakcinaútlevélhez kössék a sportesemények, a kulturális vagy más tömegrendezvények és a pubok látogatását, valamint a külföldi utazást is.
Az Ipsos Mori március végén 8300 ember bevonásával végzett közvélemény-kutatást, eszerint a megkérdezettek
- 69 százaléka egyetért azzal, hogy csak igazolással lehessen tanítani;
- 79 százaléka azzal, hogy csak igazolással lehessen egészségügyben vagy idősek otthonában dolgozni;
- 62 százaléka azzal, hogy csak igazolással lehessen pubba vagy étterembe járni;
- 68 százaléka azzal, hogy csak igazolással lehessen moziba vagy koncertre járni;
- 78 százaléka azzal, hogy csak igazolással lehessen idősek otthonát látogatni;
- 78 százaléka azzal, hogy vakcinaútlevéllel lehessen külföldre utazni.
Az igazolást vagy vakcinaútlevelet inkább az idősebb, már beoltott korosztály támogatja a felmérés szerint, amit a Daily Mail idéz.
Jelenleg a briteknél a járványügyi mutatók gyorsan javultak, szeptemberhez képest rekordalacsony a napi új fertőzöttek száma, így az Egyesült Királyság óvatosan, színkódos rendszerrel enyhít, de a pubok még nem nyithatnak meg, és egyes intézkedéseik elég önellentmondásosak.
Angliában feloldották a „maradj otthon” rendelkezést, és újra alkalmazzák a „hatos” szabályt,
amely hat főben korlátozza azoknak a számát, akik legfeljebb két háztartásból a szabadban vagy magántulajdonban levő kertekben találkozhatnak.
Skóciában a „maradj otthon” elvét nagypéntektől a „maradj helyben” szabálya váltotta fel, azaz Skócián belül utazhatnak az ott élők; Walesben ezt már egy héttel korábban engedélyezték. Észak-Írország határait ugyan el lehet hagyni, de a hatóságok kérik, hogy az ott élők csak a legindokoltabb esetekben utazzanak Nagy-Britanniába vagy Írországba.
Ha érdekel a téma, itt írtunk arról, Brüsszel hogyan képzeli el pontosan az uniós oltási igazolást, itt pedig arról, milyen horrorbírságokkal büntették a turistákat Angliában.
(Forrás: Index, fotók: Unsplash)
britannia | sport | brit | skótok | koncert
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!