A veterán járművek és az elektromos hajtás szókapcsolat eddig ritkán szerepelt egy mondatban.
Azt már megszokhattuk, hogy autók átépítésével foglalkozó kisebb-nagyobb manufaktúráktól különleges dolgokra lehet számítani. A nagyobb gyárak közül a Jaguar és az Aston Martin már csinált hasonlót, de a Silverstone-ban működő Lunaz sem kíván lemaradni: régi, ikonikus luxusautókat és sportkocsikat alakít át elektromos hajtásúvá.
Három autócsodáról van szó: egy 1961-es, tekintélyes Rolls-Royce Phantom V-ösről, egy 1953-as Jaguar XK120-asról és egy 1956-os Rolls-Royce Cloudról.
Jelenleg ezen a három modellen dolgozik a csapat, ráadásul nem kispályás szakemberekkel, a Ferraritól, a Jaguartól és a McLarentől igazolt alapembereket (akiket egyébként John Hilton, a Renault egykori Forma–1-es technikai igazgatója irányít).
Természetesen a transzformáción átesett kultikus négykerekűek mindenben megfelelnek a modern villanyautó-követelményeknek, tehát gyorstöltőt, menetstabilizálót, kipörgésgátlót, az utazás kényelmének biztosítása érdekében érintőképernyős felületet, műholdas navigációs rendszert, beépített wifit, és klímaberendezést kapnak.
A két Rolls-Royce-ba 120, a Jaguarba pedig 80 kWh kapacitású akkumulátort szerelnek.
Az autók mindegyikéhez egyedi hajtásláncot állítanak össze többek között a típus személyisége és a helykapacitás függvényében. A Jaguar XK120 gyakorlatilag késznek mondható, azaz nyilvánosak a műszaki adatai is: a két beépített villanymotor összteljesítménye 380 lóerő, a maximális forgatónyomaték 700 Nm.
Novemberben már megvásárolhatóak lesznek az elektromos veterán autók, darabonként 350 ezer angol fontba (kb. 130 millió forintba) kerülnek.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Motorius.com)
lunaz | jaguar | villanymotor | elektromos | átalakítás
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!