Vasárnap éjjel kitört a 3357 méter magas Etna és hamufelhőbe borította Szicília keleti részének égboltját.
Ezért a Szicíliába érkező vagy onnan induló járatokat átirányították vagy törölték. A cataniai repülőtér, amelyen augusztusban naponta átlagosan mintegy kétszáz járat fordul meg, hétfőn hajnali 2.38-kor bezárt, miután még fogadott egy Casablancából érkező járatot. A reptér, amely Szicília légi kapujának számít, mintegy ötven kilométerre délre fekszik az Etnától.
A London Gatwickről reggel 6.30-kor induló Cataniába induló easyJet-járat a sussexi repülőtéren parkol, és várhatóan több mint kilenc órás késéssel érkezik majd Szicíliába, akárcsak a British Airways Gatwickről 7.10-kor indult volna Cataniába.
A Ryanair Cataniában leszállni készülő járatait a Szicília nyugati részén fekvő Trapani repülőterére irányították át, több tucatnyi más járatot pedig töröltek,
köztük az ITA Airways legalább tíz Róma és Catania közötti gépét. A menetrend szerint Cataniából reggel 6 órakor induló mind a tíz járatot törölték. A reptér a jelen állás szerint legalább este nyolc óráig zárva marad.
Az Etnától mintegy 150 kilométerre fekvő Comiso repülőtere is zárva van, az oda érkező járatok több órás késéssel közlekednek. A Palermói reptér viszont nyitva áll.
A cataniai repülőtér nemrég tűz miatt tartott zárva egy ideig, és a palermói reptér is felfüggesztette a működését.
(Forrás: Independent, Aeroporto di Catania/Facebook, képek: Getty Images)
lezárás | reptér | vulkán | kitörés | CataniaRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!