Elgondolkodtató.
„Ha egy topétteremben vacsorázol, az etikett nem csupán a villaméretek közötti különbség ismeretéből áll – mondja Elaine Swann etikett-szakértő.
Swann a Business Insidernek ismertette azt a négy leggyakoribb hibát, amit az átlag étterembe-járók elkövetnek, amikor előkelő helyen ülnek asztalhoz.
Az első: nem figyelnek eléggé a személyzetre.
„Hallottam, hogy sokan azt mondják: „Ne lépj kapcsolatba a felszolgálókkal”, ami máris helytelen, szerintem ez sznobizmus” – magyarázta Swann, hangsúlyozva a felszolgálókkal történő kapcsolatépítés fontosságát. „Ehelyett hatékonyan kell kommunikálni a személyzettel; tudd meg például a nevüket”.
Aztán itt van az, hogy “az ebédhez/vacsorához divat késéssel érkezni” – ugyancsak nagy hiba. „Az igényes éttermek szervize azon alapul, hogy mindenki egyszerre, időben megjelenjen” – mondta. „Fontos, hogy tiszteletben tartsuk mások idejét. Amikor lefoglalunk egy időpontot, akkor az étterem úgy készül, hogy a folyamat az általa kialakított rendszer szerint induljon el. Éppen ezért eléggé tiszteletlenség késve odaérni.”
Következő a dress code figyelmen kívül hagyása. Valójában az alulöltözöttség a sznobizmus egyik formájának tekinthető. „Lehet, hogy olyan helyen élsz, ahol belefér a lazább öltözködés, és mondjuk a rövidnadrág elfogadható, de ez nem biztos, hogy megengedett néhány magasabb kategóriájú étteremben” – jegyezte meg Swann, aki azt tanácsolja, hogy előzetesen nézzünk utána az étterem dress code-jának.
Végül, ami a borravalót illeti, Swann azt javasolja, hogy mindig hagyjunk borravalót, függetlenül attól, hogy az egy csúcskategóriás étterem, vagy egy átlagos, kisvendéglő.
A családdal, nagyobb társasággal való közös étkezéseket, a beszélgetéseket, a hosszan tartó vasárnapi ebédet sokáig ideálisnak tartották, ez azonban nem tükrözi hétköznapjaink valóságát, hiszen napjaink atomizálódnak, mi magunk pedig egyre inkább elszigetelődünk saját kis buborékjainkban.
(Forrás: NY Post, fotók: Getty Images)
szabályok | étterem | foglalás | késés | sznob
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!