Csodálatos látványt nyújtanak a virágzó fák és a tájat beszínező vadvirágok, vannak azonban olyan helyek Európában, ahol különösen ámulatba ejtő a természet újjáéledése.
Tudtad, hogy nem kell egészen Japánig utaznod ahhoz, hogy megnézhesd a virágzó cseresznyefákat? Vagy hogy Izland minden évben lila csillagfürt mezővé változik? Összegyűjtöttük a legszebb tavaszi úti célokat és eláruljuk azt is, mikor érdemes felkeresni azokat.
Hallerbos – Harangvirág erdő Belgiumban
A belgiumi Hallerbos világhírnevét harangvirágainak köszönheti.
Minden évben áprilisban, általában 12-15. között az erdő a harangvirágok varázslatos szőnyegévé változik.
A látvány valóban csak néhány napig egészen különleges. A hőmérséklet emelkedésével ugyanis nemcsak a harangvirág kezdi bontogatni a szirmait, hanem a fák is visszakapják lombkoronájukat, így a fény kevésbé tud áthatolni az erdőn, az élénk lila virágokat pedig szürkés árnyalatúvá színezi.
A belgák évszázados hagyománya, hogy tesznek egy sétát az erdőben akkor, amikor nyílni kezdenek ezek a varázslatos virágok, így érdemes a kora reggeli órákat választani a természet felfedezéséhez. Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy
az erdei ösvényről letérni tilos és különösen oda kell figyelni arra, hogy ne tapossunk vagy szakítsunk le egyetlen virágot sem.
Via Botanica – Nárcisz-erdő Luxemburgban
A Via Botanica Lellingenben található, körülbelül egy órás autóútra Luxemburg városától. A nárcisz általában április elején kezd virágozni, de ez természetesen a hőmérséklettől is függ. Ha a március a szokásosnál melegebb, akkor a virágok valószínűleg korábban bontják ki szirmaikat.
A teljes útvonal körülbelül 7,5 kilométer hosszú, és nagyságrendileg két óra alatt lehet végig sétálni rajta.
Cseresznyefa-virágzás Bonnban
A legtöbb embernek Japán jut eszébe akkor, amikor a cseresznyefa-virágzásról van szó, holott Európa-szerte találni ilyen virágokat. Németország egyik legrégebbi városában, Beethoven szülőhelyén, Bonn szívében található a Heerstrasse, amelyet látványosan borítanak be tavasszal a rózsaszín szirmokba öltözött fák.
A cseresznyefák általában áprilisban kezdenek virágozni, de több hétig is lehet bennük gyönyörködni.
Tulipán mezők Hollandiában
A holland tulipánföldek Európa leghíresebb virágföldjei. Hihetetlen látványt nyújtanak a szivárvány minden színében pompázó, szabályos sorok. Érdemes Lisse és Noordwijkerhout környékét felfedezni, amely már márciusban is virágtengerré változik.
Elsőként a krókuszok nyílnak ki, majd jönnek a nárciszok és a jácintok, április közepétől pedig egészen május első hétvégéig a tulipánoké a főszerep.
A legtöbb mező magántulajdonban van, ezért engedély nélkül nem szabad a területre lépni.
Pipacs mezők Toszkánában
Minden évben április végétől május elejéig virágoznak a pipacsok Toszkánában.
A látvány Val d'Orcia dombjain a legmesebelibb.
Csillagfürt mezők Izlandon
A vulkánok és gejzírek országába későn köszönt be a tavasz, de akkor megadja a módját. Június elejétől július közepéig Izlandon a tájat amíg a szem ellát, lila csillagfürt borítja.
A legszebb mezők közül néhány Skogafoss és Vik közelében található.
Királyi üvegházak Brüsszelben
A királyi üvegházak minden évben tavasszal megnyitják kapuikat a nagyközönség előtt akkor, amikor a legtöbb virág bontogatja a szirmait. Az esemény csak három hétig tart és hatalmas érdeklődésre tart számot, így
érdemes már nyitáskor megjelenni a jegypénztáraknál, hogy elkerülhessük a turistabuszokkal érkező tömegeket.
Szantorini és rózsaszín virágai
A murvafürt az egyik leglátványosabb virág, különösen akkor, ha fehér épületek társulnak hozzá. Szantorinin a rózsaszín virágok április végén kezdenek nyílni és egész nyáron pompáznak. A nyári hónapokban azonban hatalmas turistadömpingre lehet számítani, így
kifejezetten érdemes a tavaszi időszakot kihasználni a sziget felfedezésére.
Lilaakác Párizsban és Londonban
A lilaakác egy évben egyszer virágzik, többnyire májusban és júniusban.
A legszebb folyondárok Londonban és Párizsban köszönnek ránk.
Az angol fővárosban a Chelsea Manor Street-en, a Hampton Court-ban és a Bedford Gardens-ben, Párizsban pedig a Au Vieux Paris d’Arcole-on, a Rue de l’Abreuvoir-on és a Montmartre kis utcáiban érdemes keresnünk.
Barangolás Európa vadvirágos mezőin
Egész Európában, így Magyarországon is csodálatos virágmezőket találhatunk, így nem szükséges a fenti listából egyetlen konkrét helyre sem elutazni a varázslatos látványért. Egyszerűen keljünk útra, járjunk nyitott szemmel, szánjunk időt a természet felfedezésére, így garantáltan számtalan vadvirágos mezőre bukkanhatunk.
(Forrás: Charlies wanderings, fotók: Getty Images)
görögország | tavasz | olaszország | utazás | tulipán | brüsszel
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!