A korlátozások ideje alatt nemcsak a netes tévék hódítanak, hanem egyre többen szomjaznak az új kultúrák megismerésére is. Ez pedig utazás híján a nyelvtanulást jelenti.
A világ gyakorlatilag be van zárva, a nemzetközi utazások zöme elmarad. A nyelvtanulás azonban úgy tűnik, igencsak felpörgött, ami egyedülálló lehetőséget nyújt arra, hogy valami újat próbáljunk ki, és hasznos tudásra tegyünk szert.
Csak előnyökkel jár
Szakértők szerint az idegen nyelvben való elmélyülés, új nyelvismeretek elsajátítása stimulálja az agyat, és fokozza a kreatív gondolkodást, miközben fejleszti a memóriát. Számos további előnye is van, például megváltoztatja a gondolkodásmódot, sőt, a saját anyanyelvünkön történő kommunikációt is magasabb szintre emeli.
Az Indeed nemrégiben végzett egy kutatást, melyben 3,5 millió brit álláshirdetést tanulmányoztak.
Ez alapján megállapították, hogy a karantén és a Brexit óta megnőtt az idegen nyelvismeretekkel rendelkező álláskeresők iránti kereslet az olyan ágazatokban, mint a marketing, az értékesítés és az ügyfélszolgálat.
Negyven százalékkal többen keresnek olyanokat a gyermekgondozási területre, akik beszélnek valamilyen idegen nyelven. Bár átmenetileg a korlátozások miatt ez a növekvő trend nem figyelhető meg a turizmusban és a vendéglátásban, várhatóan az újranyitást követően itt is szükség lesz több nyelven beszélő, szakképzett munkaerőre.
Pályamódosítás? Legyél digitális nomád!
Köztudott, hogy a Covid egyik legnagyobb nyertesei a nemzetközi film- és TV-streaming szolgáltatók, valamint az online kiskereskedők. Éppen emiatt szintén nőtt a kereslet a fordítók iránt, akik feliratokat, szinkronokat, termékleírásokat tudnak készíteni különböző nyelveken.
A lezárásból fakadó váltás az online rendezvények piacát is felpörgette, a virtuális konferenciákhoz pedig szinkrontolmácsokra van szükség. Várhatóan a jövőben ebben nem is lesz változás, így aki idegen nyelvek elsajátításával tölti a karanténidejét, ezeken a területen is jól fizető álláshoz juthat. Ráadásul a fordítók a digitális nomádok rendkívül vonzó életét is tudják élni: dolgozhatnak egy napsütötte tengerparton, egy csodálatos panorámával rendelkező kávézó asztalánál a hegyekben, vagy akár egy lakókocsiban, mindennap másik várost felkeresve.
Így lehetnek könnyebbek a nehéz napok
A kijárási korlátozások és a járványügyi intézkedések egy darabig még biztosan életben maradnak, az extrán introveltáltakat leszámítva pedig egyre többen érzik úgy, hogy megfulladnak otthonukban. A Covid-depresszió elűzésére már javasoltunk remek hobbikat, itt pedig azt néztük meg a The Travel segítségével, hogyan tudjuk megkönnyíteni és elviselhetőbbé tenni a mindennapokat.
(Fotók: Getty Images)
életmód | tanulás | koronavírus | covid | pandémia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!