Ha nemcsak a lelki békénk és a jóllétünk fontos, hanem az esztétikum is, ezeket a helyeket egyszer ki kell próbálni.
Az ember általában nem csak azért jár jógázni, hogy az egészségét megőrizze, hanem azért is, hogy elmélyüljön, és egy kis nyugalmat találjon a rohanó hétköznapokban. Éppen ezért nem szerencsés, ha a figyelmünket elvonja a tér vagy a berendezés, a világ számos táján mégis nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a jógázók környezete legalább annyira izgalmas legyen, mint maga a gyakorlás.
Összegyűjtöttünk négy olyan jógastúdiót, ahol nem csupán a lelkünket táplálhatjuk, hanem vizuális éhségünket is kielégíthetjük, ha épp Ausztráliába, Kínába vagy Mexikóba sodorna az élet.
Luum Templom, Tulum, Mexikó
Bárki bármit is mond, jógázni kellemes, szabadtéri levegőn a legjobb, és ezt tudják a mexikóiak is. Tulum egyik egzotikus szegletében, hatalmas fák árnyékában található a Luum Templom, egy grandiózus, tetőtől talpig bambuszból készült pavilonegyüttes, és bár a neve erre utal, egyáltalán nem vallási célokra használják. Egy helyi építészstúdió, a Co-Lab Design Office tervezte egy vállalkozónak, aki nem mindennapi jógastúdiót szeretett volna nyitni Mexikó szívében, új szintre emelve ezzel a wellness fogalmát.
A több méter magas, ívelt bambuszpavilonok kellő védelmet nyújtanak, ha hirtelen esősre fordulna az idő, viszont annyira nyitottak, hogy az ászanák gyakorlása közben mélyen beszippanthatjuk a friss, erdei levegőt, és egy percig sincs olyan érzésünk, mintha egy stúdióban tartózkodnánk, teljesen szabadon érzékelhetjük a teret, nem vagyunk leválasztva a környezettől.
A teljes stúdió egyébként madártávlatból úgy néz ki, mint egy nagy virág, és nemcsak jógaórákat, hanem különböző elvonulásokat és meditációs workshopokat is tartanak ott, amiket szívesen kipróbálnánk egy napsütéses délutánon, amikor a fény a stúdió tetején kialakított kör alakú résen keresztül elárasztja a teret.
Warrior One, Melbourne, Ausztrália
Ausztrália fővárosában adták át tavaly ősszel a Warrior One névre hallgató jógastúdiót, ami maga a megtestesült minimalizmus.
Szemet gyönyörködtetően finom natúr színek, fából, kőből és bőrből készült részletek jellemzik, és a berendezés minden egyes darabja a legletisztultabb formákat követi.
Az előtérben hatalmas, fehér, kőből készült pultnál fogadják a vendégeket, ahonnan közvetlenül elérhetők a termek és a váróterem is, ahol egy egyszerű, matracokból összerakott, fakeretes kanapén lehet várakozni az óra kezdetére. Mivel a jógázáshoz viszonylag sok segédeszköz kell – matrac, térdet megemelő tégla, szalagok és labdák –, nagyon praktikus tárolóegységeket alakítottak ki a jógatermeken belül, amelyek finoman olvadnak bele a térbe, szinte teljesen észrevétlenül.
Az egész stúdió uralkodó színe a fehér: a tolóajtok, a falak, a lámpák és az asztalok mind a tisztaság színében pompáznak, amitől igazán a béke szigetén érezhetik magukat a gyakorló jógik. Semmi sem zavaró, nincsenek erős fények és felesleges dekorációs elemek, ebben a környezetben tényleg mindenki csak magára tud koncentrálni.
One Hot Yoga, Sydney, Ausztrália
Úgy tűnik, az ausztrálok nagyon odafigyelnek arra, hogy lehengerlő külsejű jógastúdiókba hívják mozogni az embereket.
A One Hot Yoga tervezője, Rob Mills, egy helyi építész, végletekig egyszerű, mégis nagyon szép teret hozott létre, ahol világos árnyalatú, faparkettás terembe várják a jógázókat és aranyozott pohárban adják a frissítőket.
A fehér és halvány szürke részleteket csak néha törik meg az apróbb, aranyozott kiegészítők és lámpák, éppen ettől annyira kifinomult és fenséges az összhatás.
Az egész tér legfontosabb jellemzője, hogy rengeteg természetes fényt kap, a fogadótér és a terem közti üvegablakokon csak úgy áradnak be a napsugarak a reggeli és délutáni órákban. És azt még nem is említettük, hogy a stúdió Sydney egyik gyönyörű, art deco épületében kapott helyet.
Pure Yoga, Hongkong, Kína
A Pure Yoga egy több mint tízezer négyzetméteres komplexum Hongkong szívében, ahol a vendégek luxuskörülmények között jógázhatnak. Egy csúcskategóriás üzletektől hemzsegő pláza legalsó szintjén található, az embernek olyan érzése van, mintha egy butikhotelbe lépne be, ami nem is jár messze a valóságtól: a stúdió és legfőképpen a várótermek, pihenőszobák tervezésénél ez is egy szempont volt.
A recepció és a folyosó telis-tele van fából készült részletekkel, de az arany, a réz és a szürke is nagyon dominánsan megjelenik a helyiségekben. Különböző csiszolású kövek és rengeteg márványkiegészítő is helyet kapott a terekben, az öltöző nagyobb részét például az utóbbi borítja.
Azért, hogy a vendégek még egy izzasztó óra után is úgy hagyhassák el a stúdiót, mintha mi sem történt volna, az öltöző mellé egy hatalmas sminkelőszobát is terveztek, tükrös készülődőhelyekkel, külön hajszárítóval, törlőkendőkkel, és minden olyan aprósággal, amire egy nőnek szüksége lehet.
A terem, ahol az órákat tartják, bár tágas és nem özönlik el a Buddha-szobrok és egyéb jellemző kiegészítők, mégsem mondható minimalistának.
Az érdekes, gyémántként csillogó falak és a mennyezeti LED-csövek világítása együtt olyan érzést nyújtanak, mintha Las Vegasban lennénk egy túlspilázott kaszinó szomszédságában, ahonnan a szivárvány minden árnyalatában játszó fénycsövek színei szűrődnek át. Végeredményben ez is egyfajta luxust sugároz, nem mindenki jógázhat egy gyémánt belsejében.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Archdaily, wallpaper.com, buildingguild.com)
stúdió | legjobb | mexikó | jóga | dizájn
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!