Beszédtéma lett a polgári repülés átalakulása, hiszen a járvány sok biztonsági, közegészségügyi szabályt felülír. Vannak kisebb, független társaságok, amelyek a lázmérés, tesztelés és egyéb folyamatok helyett/mellett inkább exkluzivitást kínálnak, a tömeg elkerülését, időspórolást és rendkívüli kényelmet. Ilyen az Aero is, amely London, Míkonosz, Ibiza és Nizza között repülnek a nyáron.
A spanyolországi Ibiza a nagy partikról, naplementézős koktélozásról szól, görög testvére Míkonosz, a szeles sziget, ahol legalább annyira pezseg az éjszakai élet, mint a Baleár-szigeten. Nizza és a francia Riviéra is az exkluzivitást jelenti, nem csoda, hogy éppen ezeknél a úti céloknál döntött a kisebb, tizenhat fős gépekkel repülő Aero.
Kisebb társaságoknak is ajánlják magukat, de teljesen feltöltenek minden gépet, tehát párban, vagy akár egyedül is lehet velük utazni. Minden ülés ablaknál van, hiszen csupán két sorban ülnek az utasok, szép nagy lábtérrel, kényelmes, könyöklős bőrüléseken.
Attól függően, hogy hányan utazánk, várólistára kerülünk, amíg be nem telik a gép, és külön jelzik is azokat a járatokat, ahova már csak három további utasra várnak.
Egy kicsit szörföltünk az oldalukon, és úgy láttuk, 780 eurótól körülbelül 1300 euróig terjed a repülőjegyek ára, ami nem egy diszkont ár, pláne nem egy rövid, Európán belüli repülésért, de a prémium, átlagostól eltérő szolgáltatások sosem olcsók.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Aero, Unsplash)
mikonosz | aero | magánrepülő | utazás | repülőútEzt a két koncertet vétek lenne kihagyni az ősszel
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!