Ankarában vezényli Héja Domonkos karmester a világ egyik legrégebbi szimfonikus zenekarát, vendégművészként Balog József zongorista is fellép a nagyszabású ünnepi koncerten.
A Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítványt azzal a céllal hozták létre, hogy hidat képezzen a török és a magyar nép között, elősegítve a két ország közti kulturális és idegenforgalmi kapcsolatok, tudományos együttműködések fejlődését – ennek szellemében most a névadójáról szóló különleges szimfonikus költeményt viszi közönség elé a szervezet a zenekar ankarai hangversenytermében.
Az alapítvány küldetése, hogy hozzájáruljon a két nemzet történelméhez, kultúrájához és társadalmi életéhez azzal, hogy élő kulturális és művészeti helyszínné teszi Gül Baba síremlékét, amely Törökország és Magyarország közös történelmének szimbóluma. A szervezet tevékenységének újabb mérföldköve, hogy a török közönség legelső alkalommal hallhatja az Ilyas Mirzayev által komponált Gül Baba szimfonikus költeményt, amelynek a világpremierjére április elsején, Ankarában kerül sor a világ egyik legrégebbi szimfonikus zenekara, az Elnöki Szimfonikus Zenekar előadásában, amelyet a tervek szerint magyarországi premier is követ, ugyancsak világhírű előadók részvételével. A művészeti produkció a szervezők reményei szerint tovább mélyíti a két ország között meglévő szoros kulturális, tudományos és idegenforgalmi köteléket.
A különleges esemény vonatkozásában Adnan Polat, a Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítvány vezetője rámutatott: „Törökország és Magyarország két olyan baráti ország, amelyek régi gyökerekkel, közös történelemmel és kultúrával bírnak, és évszázadok óta nem is távolodtak el egymástól. Az erős történelmi köteléket tükrözi, hogy a két országban bárhol járva a közös múltra utaló műtárgyak nyomaira bukkanhatunk. Gül Baba hagyatéka és a sohasem látott mértékű felújítási munkával megnyílt Gül Baba Türbéje a két legfontosabb tényező, amely Törökország és Magyarország példaszerű kapcsolatát, valamint a kulturális és kereskedelmi együttműködést támogatja. Ezt a kiváló együttműködést megkoronázza a Gül Baba szimfonikus költemény világpremierje. Ezzel szeretnénk még jobban előmozdítani, hogy ez a szellemi örökség minél több emberhez eljusson, és hogy ezt a szétszakíthatatlan kulturális köteléket még jobban megerősítsük világhírű karmestereken és zenekarokon keresztül Törökországban és Magyarországon. Óriási öröm számunkra, hogy a közönség hamarosan Magyarországon is találkozhat a szimfonikus költeménnyel.”
(Szponzorált tartalom)
Hat fantasztikus hely Horvátországban, amit ősszel meg kell nézni
Mutatós beltéri kőburkolatok otthonunkban
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!