Több nagyvárosban feloldották a zárlatot, miután a miniszterelnök-helyettes bejelentette, hogy az ország "új helyzettel" áll szemben.
Mindehhez köze lehet a nagy tömegeket megmozgató zavargásoknak, amelyek Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen törtek ki és több nagyvárosban, köztük Pekingben is folytatódtak, miután az említett tartomány fővárosának, Ürümcsinek az egyik társasházában tűz ütött ki, amelyben tíz ember meghalt. A lakosok szerint a városban régóta fennálló Covid-korlátozások hozzájárultak a halálesetekhez.
A több napon át tartó, széles körű tiltakozások végül alábbhagytak az erős rendőri jelenlét közepette, viszont
Kantonban váratlanul feloldották a korlátozásokat, Peking egyik kerületében pedig úgy döntöttek, hogy az enyhe tüneteket tapasztaló fertőzötteknek elég otthoni karanténba vonulniuk,
és nem kell egy-egy pozitív eset miatt lezárni az egész épületet vagy akár kerületet, mint korábban. Emellet más nagyvárosokban, például Sanghajban és Csungkingben is enyhítettek bizonyos szabályokon.
Az ország egyik legnagyobb tekintélyű járványügyi szakembere, Szun Csunlan miniszterelnök-helyettes azt mondta, hogy
a vírus megbetegítő képessége gyengül.
Ez éles ellentétben áll a hatóságok korábbi üzenetével, miszerint az országnak szigorú zéró Covid-politikát kell fenntartania.
Kínában az elmúlt napokban a járvány kezdete óta a legmagasabb napi fertőzésszámot regisztrálták, ami több mint 36 ezer esetet jelent, az arányok azonban még mindig kicsik az 1,4 milliárd lakossal rendelkező országban, ahol a hivatalos adatok szerint összesen körülbelül 5200 ember halt meg a betegségben.
Ez azt jelenti, hogy egymillió lakosra jut három haláleset, míg például az Egyesült Államokban ez a szám már háromezer, Nagy-Britanniában pedig 2400.
Kína nemrég a beutazási korlátozásokon is enyhített, igaz, ez nem érint túl sok embert.
(Forrás: BBC, képek: Getty Images)
járvány | enyhítés | covid | kína | lazítás | korlátozások

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!